Perepäev “Looduse mitmekesisus – ussid ja maod” 15.05.2021

Alustame taas Tartu loodusmaja traditsiooniliste perepäevadega. Avastame väikeste ja suurtega erinevate loodusnähtuste, eluslooduse, aastaaegade ja tähtpäevade võlu. Koos meisterdatakse, mängitakse ja tutvutakse loodusmaja taimede ja loomadega. Tule veeda koos perega lõbus ja hariv päev!

Tartu loodusmaja esimene perepäev sel aastal “Looduse mitmekesisus – ussid ja maod” toimub 15. mail kell 11.00 – 15.00 loodusmaja pargialal. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Sel aastal tähistatakse 15. mail ka rahvusvahelist perede päeva ja sel puhul kutsume väikseid ja suuri kevadpäikesega koos lustima! Perepäeval uurime, mis põnevad tunnused teevad ussist ussi ja maost mao. Kas kõik ussid ongi üldse ussid? Meie rohelisel pargialal on avatud „ussirada“, mida läbi jalutades saab endale ise ussi meisterdada, nuputada pildigaleriis, uurida usse luubi ja mikroskoobiga ning veeretada loositäringut. Oodatud on suuremad ja väikesemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

Perepäev toimub Tartu loodusmaja ja Tartu Noorsootöökeskuse ühise “Mitmekesisus rikastab” seikluspäeva raames, mille jooksul leiab toredaid tegevusi kell 11:00-16:00 nii loodusmaja pargis, meie vastas Lillemaja hoovis kui ka linnaruumis. Avatud on seiklusrajad, Lillemaja noortekohvik ja loodusmaja taimemüük-vahetus.

 

Liitu Lillemaja ja Loodusmaja ühise seikluspäevaga Facebookis

Perepäev on TASUTA!

 

Pane tähele:

  • Tervishoidlikust olukorrast lähtuvalt toimuvad perepäeva tegevused õues pargialal. Loodusmaja siseruumides näitustel ja talveaias liikudes on kaitsemaskide kandmine kohustuslik.
  • Ürituse tegevused on hajutatud laiali loodusmaja pargialale ning kõikide tegevustega võib jooksvalt liituda terve ürituse kestvuse ajal. Palume perepäeva külastavatel peredel hoida teiste külastajatega soovituslikku 2m vahemaad.

 

Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

 

seikluspäev