Fotonäitus “Vereta Jaht 2020” Tartu loodusmajas 09.11-15.12.2021

Loodusfotovõistlus “Vereta Jaht” on igal aastal ühel kindlal nädalavahetusel toimuv fotojaht, mille eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

23. loodusfotovõistlus “Vereta Jaht” toimus 26.– 27.09.2020 Lääne-Eestis, valdavalt Silma looduskaitsealal ja Matsalus. Vereta Jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul oli tänavune fotovõistlus eriline, kuna jahti peeti lausa kaks korda: kevadise eriolukorra ajal püüdis iga fotograaf parimaid hetki kaamerasse just talle meelepärases piirkonnas, septembri viimasel nädalavahetusel aga toimus ühine traditsiooniline fotovõistlus. Kui temaatiliseks jahiloomaks on traditsiooniliselt aasta loom, siis seekord pildistati Lääne-Eestile omaseid maastikke, metsloomi ja loomulikult sügisrändel peatuvaid rändlinde. Aastate jooksul on loodusfotovõistlusel jahitud kõike ja kõikjal, vee all ja vee peal.

Fotojahist võttis osa kokku 42 fotograafi, nii iga-aastaseid osalejaid kui ka mõned uued tegijad. Fotoküttidel õnnestus pildistada nii põtra, karu ja hunti kui ka rohkesti haruldasi ja vähemharuldasi linde, kelle sügisene rändetee just Läänemaad läbib.

„Kevadine jaht tõi loomi ja sügis tõi linde. Häid pilte oli palju, nii et žüriil oli nuputamist ja arutamist rohkesti, keda võitjaks valida. Peaauhinna ehk sarvilise viikingimütsi ning auhinna Overallilt pälvis Aare Udras pildiga värbkakust – õhtuhämaruses peale päikeseloojangut tabatud varblasemõõtu kakuke on igati meistritiitli vääriline. Tähelepanuväärne on, et ta üles leiti ja lind omases sügiseses rändemaastikus väga kenasti pildile saadi,“ lausus Tiit Hunt.

Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valis iga osaleja välja kuni kümme parimat võtet. Nende seast selekteeris žürii omakorda välja umbes 60 huvitavamat fotot, mis jõudsid rändnäitusele.

Loodusfotovõistlust „Vereta Jaht“ korraldavad RMK ja Overall Eesti AS.

 

Liitu näitusega ka Facebookis

 

Näitus “Vereta Jaht 2020” Tartu loodusmajas

9.11.-15.12. 2021

E-R 10.00 – 18.00

Pilet: täispilet 3€; laps/õpilane/pensionär 2€; pere 10€; loodusmaja õpilaspiletiga tasuta.

 

NB! Tutvu loodusmaja külastusreeglitega viirusperioodil.

vereta jaht 2020