Nädalavahetusel saab Peipsimaal “kõkutada” või “jokutada”

MTÜ Peipsimaa Turism, Tartu loodusmaja ning Peipsi Koostöö Keskus kutsuvad maikuu esimesel nädalavahetusel inimesi osalema “Peipsimaa prügist puhtaks” miniaktsioonis. Eriolukorra tõttu jäävad sellel aastal suured ühised koristustalgud ära, kuid sellele vaatamata saavad inimesed värskes õhus liikudes võtta endale eesmärgiks teha loodusele ka üks heategu – korjata üles ettejuhtuv prügi. Seda kõike saab kenasti teha järgides 2+2 liikumise reeglit. 

Inspireerituna traditsioonilisest üle-eestilisest Teeme Ära talgupäevast sündis idee kutsuda inimesed maipühade pikal nädalavahetusel loodusesse “kõkutama” (kõnni ja kummarda)  või “jokutama” (jookse ja kummarda). Tegemist on 2016. aastal Rootsis loodud spordialaga plogging, mis tähendab jooksmist ja samal ajal prügi korjamist enda läbitud rajalt.

MTÜ Peipsimaa Turismi juhataja Kadi Ploomi sõnul liiguvad eriolukorra tõttu inimesed looduses palju rohkem, nii Peipsimaal kui üle kogu Eesti. Ta lisas, et kui iga inimene enda jalutusringilt kotitäie prügi kaasa korjaks, oleks see meid ümbritsevale keskkonnale suur heategu. Eestlased on harjunud, et mai alguses toimuvad ühised koristustalgud ning sellel aastal oleks kahju traditsioonile vahet sisse jätta.

Tublide “kõkutajate” vahel, kes endast pilte postitavad, loosime välja ka kaks Peipsimaa kohalike toodetega kinkekorvi, kus lisaks Tartu loodusmaja perepääse ajaks, kui jälle uksed avame.

Lisainformatsioon “Peipsimaa prügist puhtaks” aktsiooni kohta Facebookis.
#puhaspeipsimaa

“Peipsimaa prügist puhtaks” miniaktsioon on sissejuhatuseks suuremale suvekampaaniale, mille eesmärk on juhtida peipsiäärsetel aladel elavate ja liikuvate inimeste tähelepanu Peipsi järve keskkonnaseisundile ja meie võimalustele seda parandada. Peipsi järve ja Peipsi järve regiooni keskkonnateadlikkuse tõstmise kampaania viiakse läbi “Green Mind” projekti tegevuste raames, mida rahastab Eesti-Vene piiriülene koostöö programm ja kaasfinantseerib SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 


 

Vaata ka Tallinna Ülikooli ühe minuti loengut “Kuidas mõjub prügi loodusele”

 

Koristuspäevale võid endale ja/või oma lastele mängimiseks kaasa võtta Mängupesa koostatud PRÜGIBINGO
Eriti hea idee on see printida mõne ebaolulise A4 paberi teisele poole. Nii säästad paberit ja hoiad loodust!

Prügibingo_Mängupesa