Mobiilne infopunkt Loodusfestivali linnalooduse päeval 15.06.2019

Loodusfestivali linnalooduse päeva külastajatele avanes Tartu loodusmaja töötubades võimalus uudistada ja ettevaatlikult käega katsuda ehtsaid Madagaskari sisiprussakaid ning raagritsikaid, kes olid loodusmaja loomatoast festivalipäevale kaasa võetud. Väiksesed loodusesõbrad said taaskasutatavatest materjalidest meisterdada sääskede peletamiseks omaenda sääsepilli, samuti oli võimalik putukate nägemist imiteerivate prillide abil läbida lõbus putukarada.

Jäätmesorteerimise töötoas uurisime inimeste käest, kui palju kodudes igapäevaselt jäätmeid sorteeritakse. Huvilistele jagasime nippe, kuidas jäätmete teket vähendada ning välisündmuste hooaaja puhul tutvustasime keskkonnasõbralikke alternatiive pakenditele ja ühekordsetele nõudele.

Lisainformatsiooni Tartus asuvate jäätmejaamade kohta leiad SIIT.

 

Festivalil valminud  sääsepilli meisterdamine on imelihtne.
Vaja läheb pesupulka, nööri, tugevat liimi (kuum liim või PVA või Moment), kaht pabeririba, paberist lõigatud tiiba ning õhupallist lõigatud riba.

Töö käik:

  • Rulli mõlemad paberiribad tihedalt kokku ja liimi kumbki rull mõlemale poole pesupulga väliskülge (need on sääse silmad).
  • Lõika tugevast paberist välja tiib ning liimi tiib ning nöör pesupulga sisekülgedele.
  • Pinguta õhupallist lõigatud (kinnine) riba pesupulga ümber.
  • Et pillist sääsepininat välja võluda, keeruta sääsepilli nööri abil kiirete liigutustega.

Pildis näeb meisterdamine välja selline:

 

 

Mobiilse infopunkti tegevusi toetab  SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Keskkonnainvesteeringute KeskusTartu loodusmaja