Maailmahariduse nädal “Kliimamuutus ja ränne” 15.-28. november

Taaskord on tulemas Maailmahariduse nädal. Sellel aastal toimub mammutsündmus, kuhu sisse jääb nii maailmahariduse ja jäätmetekke vähendamise nädala tähistamine kui ka traditsiooniline huvikooli sügiskonverents.

Mida on oodata?

Hubased jutuõhtud zoomis:

  • 15.november kell 19-20 avab Maailmahariduse nädala õpetaja Aire, kes räägib meile kliimamuutustest ja rändest ning kuidas see mõjutab meie elusloodust.
  • 22.november kell 19-20 avab õpetaja Aili jäätmetekke vähendamise nädala tulles appi oma teadmistega, kuidas sorteerida prügi, tuues näiteks loodusmaja praktikaid.
  • 25.novembril kell 19-20 ootame külla Ülle Metsmanni, kes on loodusmaja perele juba tuttav oma põnevate taimekahjurite teemadega. Seekord tutvustab ta meile putukate maailma, kes kasutavad transpordivahendiks pakendeid. Jutuõhtu otseülekannet vaata Facebooki sündmuse all või liitu meiega samaaegselt aruteluks Zoomis.

Huvikooli sügiskonverents: 

Üks traditsioonilisi sündmusi loodusmajas on muidugi sügiskonverents, kus säravad meie tublid õpilased. Seekordne konverents toimub taaskord videode vahendusel ehk igal esinejal tuleb salvestada oma ettekanne, mis avaldatakse 18.novembril kell 16:00 huvikooli kodulehel. Konverentsi osalemise kohta leiad infot SIIT.

Üleskutse:

Teisipäeval 16.novembril avaldame Tartu Loodusmaja sotsiaalmeedias info üleskutsest, millest saab osa võtta iga huviline. Üleskutse “Meie rändav toit” kutsub teadvustama ja kaardistama toidu rändamise teekonda. Kas tead, millisest riigist rändab toit sinu lauale ja kuhu satub toidust järgi jäänud pakend? Üleskutses osalemiseks tuleb valida üks enda toidukord, vaadata üle taldrikul laiuvad toiduained ja nende päritolu ning jäädvusta see pildina. Osale SIIN.

#tartuloodusmaja #rohelinekool #ecoschools #maailmapäevad

 

Zoomiõhtutega liitumise lingi leiab huvikooli Stuudiumi kalendrist ja suhtlusest.

Lisainfo: kirjuta huvijuhile Liisgren Pärnsalule Stuudiumis sõnum

******

Maailmanädal toimub MTÜ Mondo maailmapäevade konkursi raames, mida rahastavad Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest ning Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusprogramm.

mondo maailmapäevad