Sügiskonverents “Kliimamuutus ja ränne” 18.november 2021 – juhend

Taaskord on kätte jõudnud sügiskonverentsi aeg. Kontaktide vähendamiseks toimub seekordne konverents taaskord videode vahendusel ehk iga esineja salvestab oma ettekandest video ning laeb selle hiljemalt 17.novembri õhtuks kella 23:59 üles SIIA kausta.

Videod avaldatakse Tartu loodusmaja kodulehel 18.novembril kell 16:00. 

Mida jälgida video juures?

  • Tutvusta ennast video alguses, öeldes oma ees- ja perekonnanime, huviringi, ettekande pealkirja ning juhendaja nime. Näiteks: “ Tere, minu nimi on Mari Tamm, olen Tartu loodusmaja loodusesõprade huviringi õpilane ning räägin teile täna banaanidest. Minu ettekannet aitas koostada õpetaja Jüri Pärn.”
  • Proovi põneval viisil kuvada oma ettekandes Tartu loodusmaja logo või lisa see lihtsalt oma videole. Loodusmaja logo faili leiad siit.
  • Räägi videos selge häälega ning vajadusel tee salvestamisel mitu võtet, et kõik sinu huvitav info kuulajateni jõuaks.
  • Kui salvestad video telefoni või tahvelarvutiga, siis hoia seda horisontaalasendis (pikali). Nii on seda arvutiekraanilt mõnusam jälgida. Lühikese tutvustuse oma videost võid teha ka seadet vertikaalselt (püstiselt) hoides, et seda sotsiaalmeedias reklaamimiseks kasutada. Laadi ka see video oma ettekandega samasse kausta.
  • Veendu, et sinu video ei oleks pikem kui 10 minutit, aga kui huvitav info selle aja sisse kuidagi ära ei mahu, kirjuta sellest Stuudiumis Pille-Riin Pärnsalule.
  • Lisa oma ettekande videole nimi järgmises formaadis: ettekande pealkiri_esineja nimi/esinejate nimed_huviring_juhendaja nimi, et videode üleslaadimisel oleks sinu video kohta kõik vajalikud andmed olemas.
  • Kui tegid oma ettekandest minivideo sotsiaalmeedias jagamiseks, kasuta pealkirja formaati: ettekande pealkiri_esineja nimi/esinejate nimed_huviring_juhendaja nimi_sotsiaalmeedia.

***

Probleemide või lisaküsimuste korral pöördu Stuudiumis õppejuhi Pille-Riin Pärnsalu poole.