Global Action Days 2021 “My Actions Matter!”

Maa päeval 22.aprillil alustab rahvusvaheline Rohelise kooli võrgustiku liikmeskoolidele ja -lasteaedadele mõeldud kampaania Global Action Days 2021 “My Actions Matter!”

Kampaania kutsub 21-päevasele teekonnale, kus väikeste positiivsete tegevuste ehk omamoodi käejälgede kaudu muudetakse ühiselt maailma. Oma “käejälgi” hakkavad maailmale tegema üle 70 riigi õpilased ja õpetajad, nii et see on hea võimalus osa saada ühest suurest rohekoolide kampaaniast ja tunda võrgustiku ühist positiivset väge. Tegevusi aitab läbi viia nutitelefonirakendus, mis on loodud keskkonnahoidlike nippide ja heade harjumuste rakendus. Igapäevased ülesanded rakenduses on loodud meie võrgustiku juhtivorganisatsiooni FEE poolt ja on inglise keeles (võimalusel tõlgime abistava paberversioon ka eesti keelde). 1. nädalal on teemaks elurikkuse kaitsmine, 2. nädalal keskkonnasaaste vähendamine ja 3. nädalal kliimamuutused.

Kampaania põhineb uuel nutitelefonirakendusel Treasure Earth, mis on loodud rohekooli juhtiva FEE ja ettevõtte Now.Here koostöös, rakenduses saavad osalised saavad jälgida ja sooritatuks lugeda enda edusamme, 21 päeva järjest igal hommikul ilmub uus väike ülesanne või harjutus, mida sel päeval sooritada. Ülesanded võivad iga päev võtta paar minutit kuni paarkümmend minutit, olenevalt pühendumuse soovist. Näiteks tuleb ülesannetes jälgida, kirja panna või pildistada üles liigirikkust enda ümber, sooritada mõni keskkonnasäästlik tegu, vaadata väikest filmiklippi, jälgida enda tarbimisharjumusi, teha mõni mõtteharjutus jne. Ülesanded on sõnastatud väga konkreetselt, et õpilased saaksid kergelt aru. Soovitame võimalusel osaleda kindlasti kasutades telefonirakendust, see on mugavam ja rakenduse sees saab luua enda klassile-koolile-sõpruskonnale kinniseid gruppe, kus omavahel tulemusi ja kogemusi jagada. Samuti antakse kampaania ülesannetest välja kirjalik PDF versioon, mida saavad õpetajad kasutada abistava vahendina neile, kel nutitelefoni kasutamise võimalust pole ja mille tõlgime ka eesti keelde.

Sihtgrupiks on Rohelise kooli programmiga liitunud õppeasutuste:

  • õpilased alates 13. eluaastast (kui õpetaja ise ei soovi kampaanias osaleda, siis võib ta registreerimislingi edastada otse õpilastele, kes registreerivad end soovi korral individuaalselt ja saavad osalemise juhendi + allalaadimiskoodi enda e-postile. Kui õpetaja soovib koos õpilastega osaleda ja samuti ülesandeid näha, siis registreerib klassi/rühma õpetaja ja saadame juhendi + allalaadimiskoodi ainult õpetaja e-postile, kes edastab need enda osalevatele õpilastele)
  • õpetajad ja õppeasutuse töötajad
  • lasteaialapsed ja õpilased 7-12 a saavad osaleda täiskasvanu vahendusel (õpetaja registreerib end osalejaks ja valib välja vanusele sobivaid ülesandeid telefonirakenduse või paberversiooni abil).

Ajakava:

  • 19. aprill – selleks kuupäevaks on osalejad saanud mobiilirakenduse allalaadimiseks koodid ja saavad rakenduse alla tõmmata. Saadame registreeritud osalejatele inglise ja eesti keelsed rakenduse kasutamise juhised
  • 22. aprill – kampaania ametlik algus, iga päeva hommikul avaneb uus ülesanne.
  • 26. aprill – viimane kampaaniale registreerumise päev, mil saab veel alustada 21-päevase ülesannete teekonnaga ja näete esimest ülesannet (ehk võite alustada ka hiljem)
  • 17. mai – kampaania lõpp

 

REGISTREERI END KAMPAANIALE SIIN (kuni 26.04)

 

Kampaanias osalemise juhendid saadetakse Eesti osalejatele aprilli alguses.

Loe kampaania taustast ja eesmärkidest põhjalikumalt kampaania ametlikult kodulehelt.


Materjalid:

 


 

global action days 2021