Tiit Hundi fotonäitus “Eesti kalad” 22.10 – 1.12.2018

Tartu loodusmajas on avatud Eesti Loodusmuuseumi näitus „Eesti kalad“.

Eesti Loodusmuuseumi zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt on aastate jooksul pildile püüdnud enamuse Eesti vetes elavatest kalaliikidest. Eesti kalade nimestik sisaldab 72 kalaliiki ja kolme liiki sõõrsuid. Näitusel on esindatud ainulaadsed fotod ligi kuuekümnest kalaliigist nende koduses veekeskkonnas.

Näha saab nii Eesti veekogudes laialt levinud ja hästi tuntud kalu kui ka põnevaid liike, kellega me tavaelus ei pruugi kunagi kokku puutuda. Kalade hämmastav värvi- ja vormikirevus on muljetavaldav. Kaunite ja ainulaadsete fotode juurest leiab ka veidi teavet modellide kohta: nende nimed eesti, ladina, inglise ja vene keeles ning märkmeid eluviisi, elupaiga ja mõõtmete kohta.

Tiit Hunt, kes on fotodele jäädvustanud ja lugudesse põiminud kalade maailma erilisuse, on eesti zooloog, fotograaf ning loodusfotovõistluse Vereta Jaht üks korraldajatest. Tema fotoloomingust ongi kõige enam tähelepanu pälvinud just ülesvõtted kaladest, sest Eesti tingimustes on kalade pildistamine nende loomulikus keskkonnas neile omaste värvidega väga keeruline vee halva läbipaistvuse tõttu.
Lisaks suurepärasele fotoloomingule on Hunt toimetanud, kirjutanud ja tõlkinud mitmeid zooloogiateemalisi raamatuid.

Tartu loodusmaja fuajees kõigile külastajatele avatud näitus on nii soe ja värviküllane, et võib ümber lükata juurdunud arusaama, et kalad on ühed külmad, halvasti lõhnavad ja klaasistunud pilguga libedad tegelased.

Külastusinfo:

Näitus on Tartu loodusmajas üleval 22.10 – 1.12.2018.

Näitust saab vaadata Tartu loodusmajas (Lille 10) külastuspäevadel:
L 3.11. kell 11-15
E 19.11 kell 15-18
L 1.12 kell 11-15

Lisaaegu palume täpsustada enne tulekut loodusmaja infotelefonil 736 6120.

Tartu loodusmaja on avatud E-R 9-18.

 

Üritus on leitav ka meie Facebookis.