Tartu loodusmaja perepäev “Lehed toiduks” 15.10.2022

Tartu loodusmaja perepäev “Lehed toiduks” toimub 15. oktoobril kell 10.00 – 13.00 loodusmajas. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Seekordsel perepäeval vaatame lähemalt, mis on kompost ja kuidas seda teha saab. Kas teadsid, et õige kompostimisega saame toita enda aia mullastikku ja seeläbi kasvatada lihtsamalt ka täisväärtuslikku toitu?

Perepäeva jooksul saab meistrimehe näpunäidete järgi valmistada liigutatava lehekompostri. See on kerge ja teisaldatav võrgust ümbris, mis sobib hästi ka linnamaja õuealale.

Kompostielustiku õpitoas saab nii luubi kui mikroskoobiga uurida põnevat mikroelustikku, kes muudab meie toidujäätmed ja lehed lõpuks mullaks. Uurimisalused leiame loodusmaja kompostikastidest ja vermikompostrist ehk tubasest vihmausside kompostikastist, mille tööpõhimõtetega saab samuti lähemalt tutvuda.

Loodusmaja pargis saab kompostirajal mänguliselt kõigi kompostis elavate pisiputukatega tutvuda. Retk lõpeb meisterdustoas. Terve hommikupooliku on avatud loomatuba, talveaed ning loodusmaja uued näitused.

Oodatud on suuremad ja väiksemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

Sündmus toimub koostöös Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi projektiga „Kasvades oma toiduga“.

Perepäeva üritus Facebookis.

 

Osalustasu 3 eurot.

 

Üritust korraldavad Rohelise kooli programm ja Eesti Maaülikooli Mahekeskus, partner on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024.

Toetajad on Tartu linn ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

perepäev kompost