Tartu loodusmaja perepäev “Kubiseb ubinaist” 17.09.2022

Tartu loodusmaja perepäev “Kubiseb ubinaist” toimub 17.september kell 10.00 – 13.00 loodusmajas. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Seekordne perepäev on õunte teemaline – õpime nende punapõsksete viljade kohta kõike! Emad ja isad saavad kuulata Polli aiandusuuringute keskuse spetsialisti Reijo Simsoni, kes räägib õunte erinevatest sortidest, nende aretamisest ja kogumisest, uurimisest ja säilitamisest. Tema ettekande kuulamiseks on perepäeval kaks võimalust – algusega kell 11 ja 12. Jutu juurde saab maitsta ka eri sordist õunu. Õues toimub aga õunamahlategu, kus mehaanilise õunapurustaja ja mahlapressi juures saavad huvilised ise käed külge panna ning tasuks ka mahla juua.

Meisterdustoas saab valmistada endale taaskasutusmaterjalidest lõbusa õunaussi, mille saab koju kaasa võtta. Laboris uuritakse aga, mis vahe on õuna- ja seeneussidel ning milline näeb välja õunahallitus mikroskoobi all. Terve hommikupooliku on avatud ka loomatuba, talveaed ning viimast nädalat ka näitused “Soomaa ühepuulootsik” ja “Liblikate lummuses”. Oodatud on suuremad ja väikesemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

Sündmus korraldatakse koostöös Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi projektiga „Kasvades oma toiduga“.

 

Liitu perepäevaga ka Facebookis

Osalustasu 3 eurot.

 

Üritust toetavad Tartu linn, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tartu 2024, Eesti Maaülikooli Mahekeskus ja Rohelise kooli programm.

„Kasvades oma toiduga“ kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Projekti eesmärgiks on suurendada laste ja perede teadlikkust toidu kasvatamisest. Tegevused toetavad Tartu ja Lõuna-Eesti lasteaedade ja koolide juurde aedade rajamist ning soodustavad Tartu kogukonnaaedade võrgustiku loomist. Projekti viivad ellu Eesti Maaülikooli Mahekeskus ja Tartu loodusmaja koordineeritav Rohelise kooli programm.

Tegemist on avaliku üritusega, sündmusel osalejaid võidakse pildistada ja pildid avaldada Tartu loodusmaja kodulehel ja sotsiaalmeediakanalil.