Tartu loodusmaja õpitoad autovabaduse puiesteel

Tartu loodusmaja osaleb ka Autovabaduse puiesteel ning pakub linnarahvale ja külalistele keskkonnasõbralikke ja põnevaid tegevusi viiel laupäeval (4.07, 11.07, 18.07, 25.07, 1.08) kell 11.00-14.00.

****

  • 4.07 Vee-elustik: Osalejad tutvuvad tiigivees elavate selgrootute loomadega. Vee-elustiku uurimiseks kasutatakse luupe ja  mikroskoopi. Igale putukale leitakse oma õige nimi ja lemmiku saab mälestuseks koju kaasa joonistada.
  • 11.07 Pargimängud: Võimalus mängida lõbusaid õuemänge. Valikus on „Twister“, suur Jenga“ ja doomino, viske- ja osavusmängud ning nuputamiseks tikumäng. Lisaks jagame nippe ja nõuandeid, kuidas neid mänge ise kodus meisterdada.
  • 18.07 Putukad ja sääsepilli meisterdamine: Kes on need suvised tüütud pinisevad putukad? Räägime sääskede eluringist, toitumisest, kasulikkusest ja kahjulikkusest. Kas ja kuidas end sääskede eest kaitsta? Iga osaleja saab endale koju kaasa meisterdada piniseva sääsepilli!
  • 25.07 Mikroskoopiline kunst: Kunst võib mahtuda ka nõelapea sisse! Inspiratsiooni ammutatakse loodusest. Räägitakse mikroplastidest ja selle mõjust keskkonnale. Iga osaleja loob omanäolise miniatuurse kunstiteose mikroskoobi all, mis seejärel pildistatakse üles digitaalse luubiga. Väikestele kohapeal kaasas põnevat ja teemakohast värvimist.
  • 1.08 Energia meie ümber: Saab lahendada erinevaid energiateemalisi ülesandeid: ühendada vooluringi, katsetada milline materjal juhib elektrit ja milline mitte, meisterdada õlilampi ja lahendada salakirja, jpm.

****
⏰ Autovabaduse puiestee ala on külastajatele avatud 3. juulist 2. augustini, P–N kuni 22 ning R ja L kuni 00.30.

🔗 Info Autovabaduse puiestee kohta: www.tartu.ee/autovabadus

***
Tartu loodusmaja õpitubasid Autovabaduse puiesteel toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.