Tartu loodusmaja kalastuslaager peredele 24.-25.09.2022

Tartu loodusmaja korraldab taas juba traditsiooniks saanud keskkonnasäästliku harrastuskalapüügi laagri, kus lisaks lastele saavad osaleda ka lapsevanemad. Osalema ootame 1.-3. klasside õpilasi koos vanemaga. Laager toimub 24.-25. septembril Alam-Pedja looduskaitsealal Palupõhja külas, majutumine Palupõhja looduskoolis.

Laagris püütakse kogenud kalameeste, -naiste juhendamisel kala nii kaldalt kui paadist. Lisaks seaduskuulekale ja keskkonnasõbralikule kalapüügile saavad osalejad teadmisi külastatavatest veekogudest ja kaitsealadest, kalade bioloogiast, kalaliikide määramisest, püügivahendite kasutamisest ja hooldamisest, kalatoitude valmistamisest (sh. puhastamine, fileerimine jne), veeohutusest.

Püügiviisidest praktiseerime õngitsemist, spinningupüüki ja püüki põhjaõngega. Kel on isiklik varustus, võiksid kaasa võtta lihtkäsiõnge või käsiõnge ja spinningu ning neile juurde kuuluvad tarvikud. Kel isiklik varustus puudub, saab selle laenata juhendajatelt.

 

Osalustasu: 60€ (1 laps + 1 vanem), iga lisanduv pereliige 30€/inimene

REGISTREERI SIIN

 

Laagri osalustasu palume maksta pangaülekandega:
SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Swedbank EE682200221019698363
Selgitus: lapse nimi, Palupõhja perede kalastuslaager

Lisainfo osalejale:

Alustame 24.09 kell 11 Palupõhja looduskooli juures. Juhised kohalejõudmiseks leiate siit. Autod jätke parklasse ja jalgrada tuleb üle heinamaa looduskooli õuele. Kalastustarbed on laagris olemas. Juhul, kui teil on olemas oma varustus, siis võtke see kaasa! Toitlustus on kohapeal. Ja loomulikult soojalt ja veekindlalt riidesse (läheme ka mootorpaadiga jõele). Võtke kaasa täidetav veepudel (ärme plasti kasuta). Ööbimisest – kohapeal on kasutada 2 ruumi, ühes on lavatsid, madratsid ja padjad, teise ruumi saab madratsid maha panna. Kaasa peaks võtma lina, padja või padjapüüri ja teki/magamiskoti. Kes soovib, on võimalus ka telkida (oma telk kaasa). Pühapäeval lõppeb laager kell 15.

Keskkonnasäästlike harrastuskalapüügi laagrite toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Meie kalastuslaagreid tunnustati 2017. aastal Keskkonnakäpa auhinnaga õnneliku õppe ja Rahva lemmiku kategooriates!