Tallinna loomaaia fotovõistluse ZoFo2023 paremad tööd jõudsid saali

Loodusmaja saalis on nüüd veebruari lõpuni avatud fotonäitus, kus on nautimiseks väljas Tallinna loomaaia fotovõistluse ZoFo2023 paremad tööd.

Tallinna Loomaaia sünnipäeval, 25. augustil kuulutati välja loomaaia fotovõistluse ZoFo 2023 võitjad. Näituse 29 fotovõistluse paremat tööd annavad lisaks ilule ka hea ülevaate Tallinna loomaaia kollektsiooni mitmekülgsusest ja selles peituvatest looduslikest väärtustest.

Fotosid hindasid tunnustatud loodusfotograafid Urmas Tartes ja Remo Savisaar ning loomaaia fotoringi juhendaja Heiko Kruusi. Žürii hindas kõige kõrgemalt fotot „Mõtisklus“, mille autor on Anette Parksepp. Fotol vaatab jaapani makaak unistaval pilgul välja aknast, mille teised ahvid olid eelnevalt poriseks määrinud.

Näituse koostaja Heiko Kruusi sõnul on vaatamiseks väljas 29 fotot, mis moodustasid ka žürii arvates esitatud tööde paremiku ning samas annavad hea ülevaate Tallinna loomaaia kollektsiooni mitmekülgsusest ja selles peituvatest looduslikest väärtustest. „Tipus oli tase ühtlane ja auhinna piltide valik keeruline, millest annab märku ka asjaolu, et täiskasvanute kolmandat kohta jäid lõpuni jagama kaks pilti,“ rääkis Kruusi. Iga näitusefoto on varustatud lühikese hariva tekstiga nii eesti kui ka inglise keeles, mis tutvustab pildil kujutatud looma.

Sel korral saadeti võistlustulle 668 pilti 185 autorilt, neist noorte töid oli 159 ja noori autoreid 43. Võistlusele kutsuti kokku osalema kõikide Tallinna koolide õpilasi. Enne võistlust oli soovijatel võimalus osaleda kolmel loodusfotograafia koolitusel, mida pidasid žürii liikmed.

Fotovõistlus ZoFo toimus Tallinna Haridusameti loodus- ja keskkonnahoiu teema-aasta 2022–2023 raames. Fotovõistlust ZoFo 2023 toetasid Overall Eesti, Canon, Fotoluks, kirjastused Varrak ja Pesapaik.

 

Näitus on avatud 17.01. – 29.02.2024 E-R kell 10-18

Sissepääs majapiletiga: sooduspilet 2€/ täispilet 3€.

 

Pikemalt võitjatest: https://tallinnzoo.ee/loomaaed-kuulutas-valja-fotokonkurss-zofo-2023-voitjad/