Taimede lummuse nädal 18.-22.05.2020

Tartu loodusmaja tähistab mai lõpus taimede lummuse nädalat, mis käib käsikäes rahvusvahelise taimetervise aastaga 2020.

Taimede lummuse nädala tegevusi loodusmaja 18.05-22.05.2020:

  • Meie kodulehel saab vaadata loodusmaja huvikooli õpilastööde kevadnäituse kogumikku, milles eksponeeritakse õpilaste joonistusi ja meisterdamisi, mis on loodud kevadel kaugõppe käigus – Vaata näitusekogumikku SIIT
  • Avaldame terve nädala jooksul enda Facebooki kanalil fotosid huvikooli õpilaste kodus kasvatatud toidutaimedest ja taimekasvatamise muljetest – vaata albumit SIIT
  • Tartu loodusmaja pargialale tekib 2 uut peenart: Pitsapeenar, kus kasvavad taimed, mida kasutatakse pitsa peal ja Kolme õe peenar, kus kasvavad Lõuna-Ameerika kolm peamist toidutaime (uba, mais, kõrvits). Peenra kõrval saab lugeda kasvavate taimede kohta ka põnevaid fakte.
  • Loodusmaja fuajees on terve nädal kell 12-16 taimemüüginurk, kust saab osta nii toidutaimi kui ka meie talveaia taimede väikeseid tütartaimi.
  • Toimub “Aedniku pärastlõuna taimemüügiga” 21.05 kell 15-18: saadame uutesse kodudesse enda talveaias aasta jooksul üles vupsanud tütartaimi. Saadaval on väikesed üksikud toataimed, suured taimed eluruumidesse-kontoritesse kui ka veidi köögiviljaistikuid. Kohal on meie aednik, kes vastab taimedega seotud küsimustele ja annab nõu uute roheliste sõprade eest hoolitsemiseks.
  • Tartu loodusmaja saalis on avatud rahvusvahelisele taimetervise aastale pühendatud rändnäitus, mis tutvustab taimetervise mõiste olemust ja ajalugu, erinevate taimekahjurite levikuviise ja taimehaiguste äratundmise võimalusi. Näituse on koostanud Maaeluministeerium, Põllumajandusamet ja Põllumajandusuuringute Keskus. Näituse materjale saab vaadata ka meie kodulehele näituste alt.

 

taimetervise rändnäitus