Rändav kunstinäitus “MITTE silmist, MITTE meelest” 16.08-25.10.2019

Projekt WasteArt kutsub rahvusvahelisele prügikäitlemise probleemidele pühendatud näitusele MITTE silmist, MITTE meelest.
15. augustil kell 18 avavad WasteArt projekti partnerid Tartu Loodusmajas rahvusvahelise kunstin
äituse MITTE silmist, MITTE meelest. Näitus, mille keskmes on liigtarbimise tagajärjed kutsub üles vaatama prügile kui meie tuleviku ressursile.

Näituse eesmärgiks on juhtida tähelepanu asjaolule, et prügi ei kao Maalt kuhugi, selle asemel näeme olmeprügi hulga ülikiiret juurdekasvu. Olukorra kontrolli alla saamiseks peame leppima arusaamisega, et prügi ei ole midagi, mille me oleme tagasi loodusesse sokutanud, prügi on inimkultuuri osa.

Seitsmeteistkümnel rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikul üheksast riigist paluti luua teosed,  mis lähtuksid projekti seatud eesmärgist ja kasutaksid jäätmejaamast Daibe ning kohalikelt kogukondadelt pärinevaid materjale. Tulemus on sama mitmenäoline kui autorkond. Teemad, millel teosed sõna võtavad ulatuvad viimsepäeva nägemustest, kodanikuallumatuse ning metafüüsiliste mõtisklusteni, kuid ka dokumentaalsete kaadrite ning praktilise lahenduste otsimiseni.

Osalevad kunstnikud: Varvara & Mar (EE), Jacob Kirkegaard (DK), Marta Moorats (EE), Kiwa (EE), Ansis Starks (LV), André Avelãs (NL/PT), “The Laboratory of Microclimates” Annechien Meier & Gert-Jan Gerlach (NL), Johanna Lohrengel (DE) & Gatis Kreicbergs (LV), Ieva Krūmiņa (LV), Geraldine Juárez (SE/MX),  Justin Tyler Tate (CA), Willem Boel (BE), Timo Toots (EE), Elena Redaelli (NO/IT).

Liitu näitusega ka Facebookis

 

 

 

 

 

 

 

 

Tartu Loodusmajas on rändnäituse „MITTE silmist, MITTE meelest“ teine peatuspaik. Kahe aasta jooksul rändab näitus läbi kuue kunsti, kultuuri ja keskkonnahariduse keskuse Lätis ja Eestis. Näitus on osa kaheksat Läti ja Eesti päritolu koostööpartnerit hõlmavast piiriülesest projektist WasteArt, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu vajadusele vähendada ühiskonnas toodetava prügi hulka. Näitus Tartu Loodusmajas on avatud 25. oktoobrini, misjärel liigub näitus ZAAO polügoonile „Daibe“ Cēsise lähedal Lätis.

Näitust „MITTE silmist, MITTE meelest“ saab vaadata 16.08-25.10.19 loodusmaja lahtioleku kellaaegadel T-R kell 10-18, L kell 11- 16. Alates 1.09 on näitus avatud E-R kell 9-18. Näitusele pääseb loodusmaja majapiletiga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rohkem infot terve projekti kohta leiate selle kodulehelt

Projekti viib ellu Keskkonna Lahenduste Instituut koostöös MoKSi ja Rucka kunstiresidentuuridega, Võru valla ja Vidzeme planeerimisregiooni, SIA ZAAO, Põlva valla ja Tipu Looduskooliga. Projekti koordinaator Eestis on MoKSi kunstiresidentuur.

Näitus on osa projektist „Reuse of Waste through Arts and Crafts“ (WasteArt) No. Est-Lat 65, mida rahastab ERDF, INTERREG V-A Estonia-Latvia Cross-Border Programme ning mida kaasfinantseerivad projekti partnerid. Materjalidega varustasid näitust jäätmejaam “Daibe”, Swedbank Eesti ning kohalikud kogukonnad Eestis ja Lätis.

 

WASTEART