Perepäev “Sulelised sõbrad talus ja linnakodus” 03.10.2020

Igakuistel Tartu loodusmaja perehommikutel avastame väikeste ja suurtega erinevate loodusnähtuste, aastaaegade ja tähtpäevade võlu. Koos meisterdatakse, mängitakse ja tutvutakse loodusmaja taimede ja loomadega. Tule veeda koos perega lõbus ja hariv päev!

Tartu loodusmaja perepäev “Sulelised sõbrad talus ja linnakodus” toimub 3.oktoober kell 10.00 – 13.00. Tegevustega saab jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Sügise teisel perepäeval saab tutvuda kodus peetavate lindude põneva eluga. Kohal on valik talulinde nagu kanad, siidikanad, pardid, vutid ja hiina sinivutid. Saame teada, millised on nende munad ja suled, käitumisharjumused ja mida nad söövad. Mõnele linnule saab ka pai teha. Samal ajal saab loodusmaja loomatoas näha aga linde, kes sobivad elama ka linnakorterisse: viirpapagoid, lembelinnud, sebraamadiinid ja kaelustuvid. Saame teada, kus on nende looduslik kodumaa, kuidas kõlab nende laul, kuidas nad ehitavad oma pesa ja mida neile loodusmajas söögiks antakse. Meisterdustöökojas saab endale teha värvilise linnulohe, mida on vahva ka tuulevaiksema ilmaga lennutada. Lisaks saab terve hommikupooliku jalutada loodusmaja talveaias ja tutvuda sealsete kilpkonnade ja eksootiliste taimedega.

Oodatud on suuremad ja väikesemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

Ilusa ilma korral toimuvad põhitegevused loodusmaja pargis ja maja ümber, vihmasaju korral majas sees ruumide vahel hajutatult. 

Soovitame osalejatel võimalusel etteregistreeruda SIIN, et saaksime paremini enda ürituse tegevusi ja osalejate arvu planeerida.

 

Liitu perepäevaga ka Facebookis

Osalustasu 2 eurot.

Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn