Perepäev “Sügisannid pajas ja paberil” 05.09.2020

Igakuistel Tartu loodusmaja perehommikutel avastame väikeste ja suurtega erinevate loodusnähtuste, aastaaegade ja tähtpäevade võlu. Koos meisterdatakse, mängitakse ja tutvutakse loodusmaja taimede ja loomadega. Tule veeda koos perega lõbus ja hariv päev!

Tartu loodusmaja perepäev “Sügisannid pajas ja paberil” toimub 5. septembril kell 10.00 – 13.00. Tegevustega saab jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Sügise saabumise puhul tähistame sügisandide päeva ja teeme tutvust aedviljade kirju maailmaga, nende kasutusviisidega köögis pajas ja klassiruumis paberil ning kasvamisviisidega peenramaal. Imetleme silmade ja kätega väljanäitusel põnevamaid vilju – kes on kõige piklikum, kõige muhklikum, kõige värvilisem või kõige magusam aedviljadest? Õpitubades meisterdame muhedaid väikseid kartulisipelgaid ja õpime tegema kartulitrükki, harjutades seda suure maalritööga ehk loome kõigi osalejatega trükitehnikas ühispildi. Samuti mängime seemnemängu, võtame mõõtu viljade võiduveeretamisel ja nuputame, millise söögi sisse milline aedvili hästi sobiks. Lisaks saab terve hommikupooliku loomatoas uudistada ja õppida, millised sügisannid maitsevad näiteks meie hiidtigudele, jänesele või vöötoravale. Vajadusel saab suurest aedvilja armastusest hinge tõmmata ka talveaias kilpkonnabasseini ja banaanipuu all.

Oodatud on suuremad ja väikesemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

Soovitame osalejatel võimalusel etteregistreeruda SIIN, et saaksime paremini enda ürituse tegevusi ja osalejate arvu planeerida.

 

Liitu perepäevaga ka Facebookis

Osalustasu 2 eurot.

Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

perepäev aedviljad