Perepäev “Reis ümber taimemaailma” 14.11.2020

Igakuistel Tartu loodusmaja perehommikutel avastame väikeste ja suurtega erinevate loodusnähtuste, aastaaegade ja tähtpäevade võlu. Koos meisterdatakse, mängitakse ja tutvutakse loodusmaja taimede ja loomadega. Tule veeda koos perega lõbus ja hariv päev!

Tartu loodusmaja perepäev “Reis ümber taimemaailma” toimub 14.november kell 10.00 – 13.00. Tegevustega saab jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Maailmaharidusnädala tähistamiseks võtame sel perepäeval ette terve ümbermaailmareisi, külastame kõikides maailmajagudes kasvavaid taimi, aga usu või mitte – kogu reis toimub meie rohelises ja soojas talveaias! Tutvume põnevate toidu- ja tarbetaimedega – otsime nad üles, katsume, uurime ja maitseme nii puuvilju, vürtse kui ka joogitaimi. Kui kaugelt tulevad meie söögilauale banaan, kohviuba või ingver? Mida kõike nende kasvatamiseks ja siia jõudmiseks teha tuleb?  Talveaiast saab edasi reisida meisterdustuppa, kus lõikame ja voldime ilusast taaskasutuspaberist taimede ja viljade kujulisi kaunistusi ning loodusmaja pargis saab pärast mängida lõbusaid temaatilisi mänge. Lisaks saab terve hommikupooliku jooksul loomatoas paitada ja toita meie lemmikloomadest elanikke ning uurida, millistest maadest nemad pärit on ja kes on nende taimedest naabrid.

Pane tähele:

  • Tervishoidlikust olukorrast lähtuvalt on loodusmaja siseruumides kaitsemaskide kandmine kohustuslik. Tasuta kaitsemaski saab vajadusel kohapealt.
  • Ürituse tegevused on hajutatud laiali terve loodusmaja peale ja parki ning kellaajaliselt hajutatud 3h peale, tegevustega võib jooksvalt liituda terve ürituse kestvuse ajal. Palume perepäeva külastavatel peredel hoida teiste külastajatega soovituslikku 2m vahemaad.

 

Palume osalejatel võimalusel etteregistreeruda SIIN, et saaksime paremini enda ürituse tegevusi planeerida.

Liitu perepäevaga ka Facebookis

 

Osalustasu 2 eurot.

Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn

 

perepäev taimemaailm