Perepäev “Mutukapäev” 29.05.2021

Igakuistel Tartu loodusmaja perehommikutel avastame väikeste ja suurtega erinevate loodusnähtuste, aastaaegade ja tähtpäevade võlu. Koos meisterdatakse, mängitakse ja tutvutakse loodusmaja taimede ja loomadega. Tule veeda koos perega lõbus ja hariv päev!

Tartu loodusmaja perepäev “Mutukapäev” toimub 29. mail kell 10:00-13:00 loodusmaja pargialal. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Perepäeval uurime koos mis teeb ühest liblikast õige liblika või teost toreda teo – avastame lähemalt vahvaid selgrootuid tegelasi, kes elavad meie aias, pargis ja loomatoas. Avatud on mutukalabor, kus saab mikroskoobi ja luubiga uurida putukate tillukest maailma ja “liblikagaleriis” on võimalik imetleda kauneid liblikate tiivamustreid. Loodusmaja kevadises pargis lahendame putukateteemalist otsimismängu ja meisterdustelgis saab endale koju kaasa kleepida-värvida ühe fantaasiarikka putuka. Lisaks saab terve hommikupooliku uudistada loodusmaja loomatoas ja saalis on avatud huvikooli õpetaja Ülle elurikkuse akvarellinäitus.

Oodatud on suuremad ja väikesemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

 

Liitu perepäevaga ka Facebookis

Osalustasu 2 eurot.

 

Pane tähele:

  • Tervishoidlikust olukorrast lähtuvalt toimuvad perepäeva tegevused õues pargialal. Loodusmaja siseruumides näitustel ja loomatoas liikudes on kaitsemaskide kandmine kohustuslik.
  • Ürituse tegevused on hajutatud laiali loodusmaja pargialale ning kõikide tegevustega võib jooksvalt liituda terve ürituse kestvuse ajal. Palume perepäeva külastavatel peredel hoida teiste külastajatega soovituslikku 2m vahemaad.

 

Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

 

perepäev putukad