Perepäev “Metsloomade elu ehk metsas ei jää midagi üle” 19.11.22

Tartu loodusmaja perepäev “Metsloomade elu ehk metsas ei jää midagi üle” toimub 19. novembril kell 10.00 – 13.00 loodusmajas. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Perepäeval kavas: 

  • Sokijänese meisterdamine. Palun võta kaasa oma üksik sokk, et sellest meisterdada armas jänes.
  • Metsloomade arvamismäng. Keeruta loosiratast ja nuputa, milline on sinu looma sarv, karvkate või väljaheide.
  • Karurada. Kulge loodusmaja peal ringi, otsi karusid ning lahenda nuputamisülesandeid.
  • Anneli Jaegeri lasteraamatu “Vigurike mõtlusmatk” esitlus. Perepäeval loeb Anneli natuke raamatut ette ning juhendab, kuidas lapsed saavad ise endale Vigurikke meisterdada. Arutleme ka matkamise üle ning mõtiskleme, mida teha matkates prügiga. Kohapeal saab ka sularahas autori autogrammiga raamatuid soetada.
  • Istumisvaipade punumine. Perepäev avab Tartu loodusmajas Euroopa jäätmetekke vähendamise nädala, mille fookuses on tekstiilijäätmed. Anname vanadele tekstiilidele uue elu ning õpime koos ringikujuliste vaipade punumist. Tule omanda kasulikud punumisvõtted ja aita valmistada huviringi klassidesse mõnusad istumisvaibad!

Terve hommikupooliku saab loomatoas uudistada erinevaid lemmikloomi hiidtigudest vöötoravani, talveaias saab tutvuda troopiliste taimede ja kilpkonnadega ning avatud on näitused.

Oodatud on suuremad ja väiksemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

Liitu perepäevaga ka Facebookis

Osalustasu 3 eurot.

 

Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.