Perepäev “Elu meres ja merel” 20.08.2022

Tartu loodusmaja perepäev “Elu meres ja merel” toimub 20. augustil kell 10.00 – 13.00 loodusmajas. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Uue hooaja esimese perepäeva teemaks on Läänemeri ja selle elustik, sest augustis tähistatakse rahvusvahelist Läänemere päeva. Õpime töötubades tundma meie kodumeres levinud kalu ja loomi, mõnda uimelist saab lausa päris lähedalt uurida! Proovile saab panna ka enda õngitsemisoskused kalastamismängus. Meisterdame puust laevukesi, mida saab pärast meie tiigi peal ujutada ja valmistame endale kaasa toreda kala mänguasja. Mikroskoobitoas saab suurenduse all aga avastada, millised näevad lähedalt välja kaunid kalasoomused ja merd ohustav mikroplast.

Terve hommikupooliku saab loomatoas uudistada erinevaid lemmikloomi hiidtigudest vöötoravani, talveaias saab tutvuda troopiliste taimede ja kilpkonnadega ning avatud on suvine erinäitus “Hoia, mida armastad”. Oodatud on suuremad ja väikesemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

 

Liitu perepäevaga ka Facebookis

Osalustasu 3 eurot.

 

Tegemist on avaliku üritusega, sündmusel osalejaid võidakse pildistada ja pildid avaldada Tartu loodusmaja kodulehel ja sotsiaalmeediakanalil.

Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

Rahvusvahelise Läänemere päeva kohta leiab infot ja üritusi siin: https://itameripaiva.fi/et/

perepäev meri