Peipsimaa suvekampaania kutsub väärtustama meid ümbritsevaid paiku ja loodust 

Tartu loodusmaja, MTÜ Peipsimaa Turism, MTÜ Peipsi Koostöö Keskus
PRESSITEADE
26.06.2020

Peipsimaa suvekampaania kutsub väärtustama meid ümbritsevaid paiku ja loodust 

********

Igaüks meist tahab kogeda põnevaid seiklusi ja meeldejäävaid hetki. Kõike seda on võimalik kogeda siinsamas Eestis. Eestimaa loodus on imeline ning suvi on just parim aeg, et avastada uusi paiku ning osata hinnata erinevaid võimalusi, mida siinsamas lähedal leidub.  Võrreldes Lõuna- ja Kesk-Euroopaga on Eestis säilinud palju loodusväärtusi ja lisaks on meil palju huvitava kultuurilooga kohti. Peipsi-äärsed kalurikülad ja matkarajad pakuvad just seda põnevust, et sõprade või perega korralikult puhata. Miks mitte korraldada keskkonnasõbralik piknik looduses, samal ajal õppida, kuidas jäätmete teket vältida ja vähendada, et ikka hoida ja märgata ümbritsevat loodust.

Peipsimaa suvekampaania tutvustab võimalusi puhkuse veetmiseks ning jagab inimestele näpunäiteid, kuidas meid ümbritsevat loodust rohkem hoida ning väärtustada. Selle jooksul keskendutakse kolmele teemale – looduse hoidmine ja looduses puhkamine, keskkonnasõbralik kultuur ning kohalik toit. Kampaania jooksul jagavad MTÜ Peipsimaa Turism, Tartu loodusmaja ning Peipsi Koostöö Keskus erinevaid videoklippe ning postitusi, mis tutvustavad erinevaid võimalusi, häid näpunäiteid ning ootab ka inimesi jagama oma kogemusi Peipsimaa võludest kasutades teematrelle #puhaspeipsimaa ja #puhkapeipsimaal.

Esimese suvekampaania video peategelasteks on armastatud muusik Ruslan Trochynskyi oma perega: “Peipsimaaga seondub mulle esimesena Peipsi festival ja lodjal esinemine. Oleme ilmselt igal sellel festivalil esinenud. Alati, kui bändiga sealkandis esineme või sellel teel üles Ida-Virumaale esinema sõidame, siis pean koju kaasa ostma sibulat ja kala! Siin on teistmoodi külad, mis veidi meenutavad Ukrainat, aga samas ka mitte. Ning muidugi Peipsimaa lahked inimesed!”

Esimene kampaaniavideo koos Ruslan Trochynskyi ja tema perega:

Lisainfo:
www.tartuloodusmaja.ee/puhaspeipsimaa/

GreenMind: keskkonnateadlikkuse suurendamine Eesti-Vene piirialal

#puhaspeipsimaa #puhkapeipsimaal #greenmind #estruscbc

suvekampaania puhaspeipsimaa


Tegemist on Tartu loodusmaja, MTÜ Peipsimaa Turism ja Peipsi Koostöö Keskuse ühise suvekampaaniaga, mille eesmärk on juhtida Peipsi piirkonnas elavate ja liikuvate inimeste tähelepanu Peipsi järve keskkonnaseisundile ja meie võimalustele seda parandada, samuti säästvale looduslähedasele turismile.

Kampaania tegevusi finantseeritakse Peipsiveere programmi projekti “Peipsimaa turundamine”, Kesk-Läänemere Programmi projekti “Lakesperinece” ja Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 projekti “Green Mind” eelarvest.

Kampaania sisu eest vastutavad ainuisikuliselt kampaania läbiviijad ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020, programmis osalevate riikide ega Euroopa Liidu seisukohti.