Näituse “Linnuloomus” avamine 19.10.23

19. oktoobrist 12. detsembrini on Tartu loodusmajas avatud näitus “Linnuloomus”, mille autoriteks on Tartu loodusmaja huvikooli vilistlased Mari Paberit ja Martiina Viil.

Näitus kõneleb Mari linnupiltide ja Martiina luuletuste kaudu looduse ilust ja oma koha leidmisest.

Autorid ise ütlevad näituse kohta järgmist: Meie näitus kõneleb Mari linnupiltide ja Martiina luuletuste kaudu looduse ilust ja oma koha leidmisest. Marile meeldib kujutada linde nende vaba loomuse ja graatsia tõttu. Martiina luuletused kannavad endas elus olemise sügavaid tundeid ja on mõeldud kõnetama igaüht olgu ta mistahes eluetapis. Me autoritena loodame, et need teosed aitavad mõtetel lendu tõusta ning tiivustavad kõiki oma linnuloomust üles leidma, samuti enda unistuste poole pürgima. Näituse avamisel saab kuulda regilaule ansambel Sinimaniseele esituses.

Näituse avamine toimub 19. oktoobril kell 18:00, oodatud on kõik huvilised! Üritus on tasuta, kaasa võib tuua meelepäraseid suupisteid ühisele lauale.

Liitu Facebooki üritusega

 

mari paberit

Mari Paberit on kunstnik, kes illustreerib lasteraamatuid ja esineb näitustel. Siiani on tema pliiatsist ilmunud “Onu Volgi tarkuseraamat”. Mari stiil on unenäoline.

 

 

 

 

 

 

martiina viil

Martiina Viil on väga mitmekülgne inimene. Lisaks tööle algklassi õpetajana tegutseb ta veel regilauluansamblis Sinimaniseele ja ingeri tantsurühmas Rüntyskä. Ta on esinenud oma luuletustega tudengipäevade üritusel Sahtlist välja. Martiinat võib kohata folkidel, muusika-, teatri- ja kunstisündmustel. Teda ajendab luulet kirjutama elu ise, sümbolid ja võimalus luulega mängida. Mari piltide juures paelub Martiinat fantaasiarikkus, värviküllasus ja rõõm.

 

 

 

 

Näitus “Linnuloomus” on avatud 19.10-12.12.23

E-R kell 10-18

Sissepääs majapiletiga.

linnuloomus