Näitus „Elurikkus meie ümber. Taimi ja loomi Koreli ojast ja oja ümbrusest“ 03.-31.05.2021

Avame maikuu alguses loodusmaja saali seintel meie huvikooli õpetaja Ülle Kaasiku tööde näituse „Elurikkus meie ümber. Taimi ja loomi Koreli ojast ja oja ümbrusest“. Näitusel on vaatamiseks valik läbi Võru linna voolava Koreli oja ja selle roheala vee- ja maismaaelustikust. Akvarellid erinevatest taimedest ja loomadest on tehtud 2020. aasta suvel Koreli oja õppematerjalide illustratsioonideks.

Ülle Kaasik (1970) on õppinud Tartu Kunstikoolis kunstilise kujundamise erialal. Illustreerinud õpikuid, plakateid. Huvi kunsti vastu sai alguse lapsepõlvest – vahelduva eduga joonistanud ja maalinud ning teinud tellimustöid. Varem pikalt tegutsenud eelkooli laste loovtegevuste õpetajana. Praegu Tartu loodusmaja loomeringi õpetaja.
Ülle Kaasik ise enda töödest: “Näitusel esitatud illustratsioonid Koreli oja pargi programmide õppematerjalidele on valminud tellimustööna. Välja pandud valik liikidest püüab leida seoseid ja võimalikke kohtumisi Tartu loodusmaja pargiala elurikkusega. Teostulikus mõttes oli see põnev töö. Teades ja tundes enimlevinud taimi ja putukaid, tundub nende jäljendamine lihtne. Kuid, kui puudub loodusteaduslik taust, tuleb ikka uuesti igale liigile väga-väga lähedale minna. Nii juhtubki, et tulemus kiigub liigitäpsuse ja illustratiivsuse kaalul.”

Liitu näitusega Facebooki ürituses

Illustratsioonidega õppematerjalid valmisid rahvusvahelise projekti „BioAware” raames, mida kaasrahastab “Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020”.

Näitus „Elurikkus meie ümber. Taimi ja loomi Koreli ojast ja oja ümbrusest“

Tartu loodusmaja, Lille 10

03.-31.05. 2021

E-R 10-18

ülle kaasik