Maalinäitus “Võsad ja villemid” 17.06-31.08.2019

Esmaspäeval, 17. juunil kl 18:00 avatakse meie saalis Tartu Harrastuskunstnike Stuudio maalinäitus „VÕSAD JA VILLEMID“

Näitusel osalevad hobikunstnikud Tartu Harrastuskunstnike Stuudiost ja Tartu Rahvaülikoolist. Juhendajaks on professionaalne maalikunstnik Aime Asi.

„Peale hundi Eesti rahvusloomaks valimist 2018. aastal tuli maalistuudios arutlusele hundi maalimine. Rahvusloom hunt kõnetas meid väga. Hunt ei jätnud ühtegi maalijat külmaks.
Hundil on Eesti rahvakultuuris üle 500 nime, üks neist on võsavillem. Miks mitte maalida eraldi võsa ja villemit või mõlemat koos.

Alustasime teist korda Võsul toimuvas suvelaagris. Võsa oli seal olemas ja villemid tekitas iga kunstnik maalipildile omal moel. Juhendaja kunstnik Aime Asi kutsus teemat lahendama erinevatel viisidel. Kuna teema meid haaras ja maalisime innukalt, siis tulemuseks oli palju erinevaid maale.“

Tartu Harrastuskunstnike Stuudio on alguse saanud Tartu Rahvaülikooli maalistuudio lõpetanute algatusest. Tegutsetakse alates 1997. aastast. Stuudiosse kuuluvad inimesed erinevatest ametitest ja rahvustest, aktiivseid liikmeid on praegu 22. Kogu tegevusaja vältel on töö stuudios toimunud Aime Asi juhendamisel.

Koos maalimas käiakse kaks korda kuus. Igal suvel käiakse koos 5-päevases maalilaagris erinevais Eesti paigus ning maalitud on ka välismaal: Itaalias, Jaapanis, Iirimaal, Portugalis, Londonis jm.

Hundimaalide näitust saab Tartu loodusmajas vaadata augusti lõpuni.

 

Liitu sündmusega ka Facebookis