Loodusõhtu ja näituse külastus “Tolmeldajate uuring” 19.05.2022

Tartu loodusmaja pargis on sel suvel üleval näitus “Tolmeldajate uuring”, mida tuleb 19. mail tutvustama maailmakuulsa teaduskeskuse aedades töötav näituse autor, ameerika botaanik James Gagliardi. Oodatud on kõik putuka- ja aiandushuvilised, samuti õpetajad ja loodusharidustöötajad.

Näitus on koostatud Washingtonis, Smithsonia Aedade baasil (Smithsonian Gardens). Näituse autor on aednik, botaanik ja innukas elurikka linnakeskkonna ning tolmeldajate eestkõneleja James Gagliardi, kes loodusõhtu raames tutvustab õues näitust, räägib tolmeldajatest ning nende olulisusest. Lisaks tutvustab ta enda tööd Smithsonia Aedades, mis on osa maailma suurimast muuseumide, haridus- ja uurimiskeskuste kompleksist, kus 72 hektari suurust aedade ala külastab aastas üle 30 miljoni inimese.

Näitus “Tolmeldajate uuring” tutvustab tolmeldajate olulisust, erinevaid tolmeldajaid ja suunab märkama väikesi olulisi tegelasi meie aedades ja looduses ning neid hindama ja hoidma. Näitus on eesti, inglise ja vene keeles, vaadatav tasuta ja vabalt ligipääsetav ajast sõltumata.

Botaanik külastab Tartus olles lisaks Eesti Maaülikooli, kus ta kohtub maastikuarhitektuuri lektorite ja entomoloogidega. Samuti esitleb ta näitust ja räägib tolmeldajatest loodusmaja pargis Tartu Erakooli õpilastele.

Loodusõhtu on inglise keeles ja tasuta, tõlge on “sosintõlge” soovijatele saali ühes nurgas.

Ürituse sündmus Facebookis.

loodusõhtu tolmeldajad