Kalastuslaager 2.-9.klasside õpilastele Palupõhjal 13.07-15.07

Tartu loodusmaja kutsub 2.-9. klasside õpilasi kalastuslaagrisse!

Tartu loodusmaja ootab taas kõiki kalastussõpru keskkonnasõbraliku harrastuskalapüügi laagrisse Alam-Pedja looduskaitsealal, Emajõe ääres 13.07-15.07. Ööbimine toimub Palupõhja looduskoolis, transport Tartust laagrisse organiseeritakse korraldaja poolt. Laagris püütakse kogenud kalameeste ja -naiste juhendamisel kala nii kaldalt kui paadist, toimuvad ööpüük ja varahommikune kalastusretk. Lisaks seaduskuulekale ja keskkonnasõbralikule kalapüügile saavad osalejad teadmisi külastatavatest veekogudest ja kaitsealadest, kalade bioloogiast, kalaliikide määramisest, püügivahendite kasutamisest ja hooldamisest, kalatoitude valmistamisest (sh. puhastamine, fileerimine jne), veeohutusest.

Püügiviisidest praktiseerime õngitsemist, spinningupüüki ja püüki põhjaõngega. Kel on isiklik varustus, võiksid kaasa võtta lihtkäsiõnge või käsiõnge ja spinningu ning neile juurde kuuluvad tarvikud. Kel isiklik varustus puudub, saab selle laenata juhendajatelt. Laagrisse on vajalik kaasa võtta ilmastikukindlad riided-jalanõud, pesemisvahendid, ööbimiseks vajalik magamiskott ja padjapüür.

Osalustasu: 85€ (sisaldab toitlustust ja transporti Tartust)

Registreeri siin: https://forms.gle/go7iBUjTbKRwwJ2H6

 

Laagri osalustasu palume maksta pangaülekandega (NB! Palun oodake enne ära registreerumise kinnitus):

SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Swedbank IBAN EE682200221019698363
Selgitus: lapse nimi, Palupõhja kalastuslaager
Summa: 85€

Keskkonnasäästlike harrastuskalapüügi laagrite toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Meie kalastuslaagreid tunnustati 2017. aastal Keskkonnakäpa auhinnaga õnneliku õppe ja Rahva lemmiku kategooriates!

 

Lisainfo:
Maris Mägi
Kalastuslaagrite projektijuht
maris.magi@tartuloodusmaja.ee
5152884

PS. Kui lapsel on püsivam kalastushuvi ja käiakse pidevalt kalastuslaagrites, soovitame soetada isiklikud püügivahendid. Soovituslik lihtkäsiõnge pikkus on 4 meetrit, siis jõuab seda käes hoida ja ulatub püüdma kaldast veidi kaugemale. Õngele peab rakendama tamiili (kuni 1,5 korda õngeridva pikkus), millel on ujuk, raskus ja konks. Niisuguse õngekomplekti saab kalastuspoest ca 10 euroga. Püügivalmis universaalne spinning koosneb spinninguridvast, mis on 1,8 – 2,4 meetrit pikk (jälgida lapse pikkust ja võimeid). Selle küljes on rull, kus peal tamiil (haugipüügiks soovituslikult 0,25 – 0,32 mm). Varustusse kuulub veel tross, mis rakendatakse tamiili ja landi vahele, et kaitsta tamiili haugi teravate hammaste eest. Ja muidugi landid, mida võiks olla erinevaid. Emajõel töötavad väga hästi ka odavad “kummikad”, mille kaotsiminek ei tekita suurt rahalist kahju. Niisuguse lihtsama aga täiesti töökindla komplekti saab kalastuspoest vähem kui 50 euroga.