Loodusfotonäitus “Vereta Jaht 2021” 05.01.-28.02.23

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht näitus jõuab jälle Tartu loodusmajja!

Loodusfotovõistluse “Vereta Jaht 2021” võidutööks kuulutati üksmeelselt Enel Lepiku foto liuglevast oravast. Aasta jahiloomaks oli mink.

Võistlus toimus kahes etapis, kevadel püüdis iga fotograaf parimaid hetki kaamerasse talle meelepärases piirkonnas ja sügisel toimus ühine traditsiooniline fotovõistlus, kus seekord jäädvustati Viljandimaale omaseid liike Alam-Pedja looduskaitsealal ja Võrtsjärve ümbruses.

Fotojahist võttis osa kokku 39 fotograafi, kel õnnestus jäädvustada nii suur- kui väikeulukeid, linde, roomajaid, kahepaikseid, putukaid ja ämblikke.

„Häid pilte oli palju, kuid seekord oli žüriil tavapäratu üksmeel parima Vereta Jahi pildi valikul. Peaauhinna ehk sarvilise viikingimütsi ning auhinna Overallilt pälvis Enel Lepik pildiga liuglevast oravast, kel käbi suus ja kärbsed kannul. Jah, ega orav ole meie metsades haruldane loom, aga silma jääb ta oma väheldase koguga pigem harva ja enamasti tüvel ronides või oksal istudes. See dünaamiline oravapilt koos oma lisadega, käbi ja kärbeste näol, väärib igati Vereta Jahi meistritiitlit,“ lausus Tiit Hunt.

Vereta Jaht on päris jahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikku ja selle asukaid.

Vereta Jahti korraldavad RMK ja Overall Eesti AS.  

Kohapeal on loodusfotograafia fännidel võimalik endale soetada ka uus raamat „VERETA JAHT 25“.

Näitus Facebooki üritusena.

 

Fotonäitus “Vereta Jaht 2021” 05.01. – 28.02. 2023

Tartu loodusmaja, Lille 10

Avatud E-R 10:00-18:00
(täpse külastuseks sobiliku aja leidmiseks palume helistada eelnevalt telefonil 736 6120, kuna saalis võib olla üritus).

Pilet: täispilet 3€/ sooduspilet 2€/alla 5a laps tasuta

vereta jaht 2021