LinnaLinnuLaupäevak ootab linnusõpru pesakaste meisterdama 8.04.23

Tartu loodusmaja ootab linnuhuvilisi laupäeval, 8.aprillil kell 11:00–14:00 LinnaLinnuLaupäevakule!

LiLiLa on Tartu loodusmajas juba traditsiooniks kujunenud kevadine lindude teemapäev, mis tähistab sel aastal oma 20.juubelit. LiLiLale alati olnud oodatud nii loodusmaja huvikooli lapsed koos vanematega kui ka kõik teised pered ja eri vanuses linnuhuvilised. Tähistame saabuvat pesitsusaega, ehitades koos lindude pesakaste ning uurime ja õpime erinevate lindude kohta.

Tegevusi leiab nii majas sees kui ka kevadises pargis:

  • Erinevatele aialindudele pesakastide juhendatud meisterdamine
  • Pesakastide ülespaneku, hooldamise ja puhastamise näpunäited
  • Erinevate Eesti lindude pesakastide ja tehispesade näitus
  • Linnulaulu kuulamise tuur loodusmaja pargis ja lähistel kell 12:00
  • Avatud loodusmaja ja loomatuba

Lindudele pesakastide ehitamine võib tunduda esmapilgul lihtsa ülesandena, ent sobiv pesakast ehitatakse ikka konkreetsete linnuliikide mõõtmeid ja pesitsusvajadusi arvestades, muidu võib pesakast saada linnuperele isegi saatuslikuks. Sellepärast on seda esmakordselt tehes kasulik saada näpunäiteid kogenenud kastimeistritelt ja linnutundjatelt. Samamoodi tuleks teada, kuidas hiljem pesakaste igakevadiselt hooldada ja puhastada. LinnaLinnuLaupäevak pakub head võimalust pesakasti ehitamise käigus samaaegselt nende lindude kohta õppida ja erinevaid linnaruumis levinud linnuliike ka pargis ise silmata või kuulda.

 

Osalemine on tasuta!

Liitu üritusega ka Facebookis.

 

Pesakastide ehitamise tarkusi jagab ornitoloog Margus Ots portaalist Linnuvaatleja.ee ja linnuteemalisi teabematerjale jagab Eesti Ornitoloogiaühing.

Sündmust toetab Tartu linn.

tartu linn

 

Lisainfo:

Aire Orula

aire.orula@tartuloodusmaja.ee

509 3784

lilila