LinnaLinnuLaupäevak kutsub linnusõpru pesakaste meisterdama 02.04.2022

Tartu loodusmaja ootab linnuhuvilisi laupäeval, 2.aprillil kell 11:00–14:00 LinnaLinnuLaupäevakule!

LiLiLa on Tartu loodusmajas juba traditsiooniks kujunenud kevadine lindude teemapäev, millele on alati olnud oodatud nii loodusmaja huvikooli lapsed koos vanematega kui ka kõik eri vanuses linnuhuvilised. Ehitame koos lindude pesakaste, uurime ja õpime erinevate lindude kohta, kes nendes pesakastides elama hakkavad ning naudime pargis linnulaulu!

Tegevusi leiab nii majas sees kui ka kevadises pargis:

  • Kuldnoka ja tihase pesakastide juhendatud meisterdamine
  • Pesakastide ülespaneku, hooldamise ja puhastamise näpunäited
  • Erinevate Eesti lindude pesakastide ja tehispesade näitus
  • Avatud loomatuba ja talveaed

Lindudele pesakastide ehitamine võib tunduda esmapilgul lihtsa ülesandena, ent sobiv pesakast ehitatakse ikka konkreetsete linnuliikide mõõtmeid ja pesitsusvajadusi arvestades, muidu võib pesakast saada linnuperele isegi saatuslikuks. Sellepärast on seda esmakordselt tehes kasulik saada näpunäiteid kogenenud kastimeistritelt ja linnutundjatelt. Samamoodi tuleks teada, kuidas hiljem pesakaste igakevadiselt hooldada ja puhastada. LinnaLinnuLaupäevak pakub head võimalust pesakasti ehitamise käigus samaaegselt nende lindude kohta õppida ja erinevaid linnaruumis levinud linnuliike ka pargis ise silmata või kuulda.

Osalemine on tasuta!

Liitu üritusega ka Facebookis

 

LinnaLinnuLaupäevak on osa Tartu Keskkonnahariduse Keskuse 20.juubeli sünnipäevakuu üritustest.

Sündmust toetavad Tartu linn, Linnuvaatleja.ee, Eesti Ornitoloogiaühing ja Meeste Koda. Pesakastide puitmaterjaliga toetab meid mitmendat aastat järjest AS Raitwood. Suur aitäh kõigile toetajatele!

 

Lisainfo:

Aire Orula

LiLiLa 2022 projektijuht

aire.orula@tartuloodusmaja.ee

509 3784

linnalinnulaupäevak 2022

Kui sa loodusmajja kohapeale ei jõua, aga soovid ikka oma koduaias lindude pesitsemist toetada, siis vaata näiteks pesakasti meisterdamise õppevideot, kus ornitoloog Margus Ots seletab lindude pesakastide ehitamise ja ülespaneku põhimõtteid ning räägib, mida linnud nendes muudel aastaaegadel teevad.

linnalinnulaupäevak 2022