Lennart Lennuki illustratsioonide näituse “Elu peotäies merevees” avamine loodusõhtuga 16.06.2020

Tartu loodusmaja saalis avatakse 16. juunil kell 18:00 illustratsioonide näitus “Elu peotäies merevees”, mis toob külastajateni mikromaailma detailjoonistused Lennart Lennuki käe alt.

Lennart Lennuk (1985) on Raplamaalt pärit merebioloog ja zooloog. Ta on joonistamisega hobikorras tegelenud kogu oma elu. Teadusliku illustratsiooniga on Lennuk tegelenud aastast 2010. Läbivaks teemaks on olnud merebioloogilised, eelkõige planktonialased joonistused. Autor ise kommenteerib enda hobi nii: “Mere mikroelustiku uurimise käigus tekib sageli vajadus liike jäädvustada. Parima tulemuse annab selleks teaduslik illustratsioon mikroskoobi abil. Bioloogile annab joonistamisoskus juurde olulise mõõtme. Pliiatsiga jooni vedades on võimalik tõeliselt tunnetada liigile omast morfoloogiat ja kehaehitust.” Lennuki joonistused mere mikroelust on ilmunud põhiliselt Eesti Looduse kaante vahel.

Näituse avamisega kaasneb ka teemaõhtu, kus tuleb juttu mere mikroelustiku käekäigust ja põhilistest probleemidest – kuidas läheb Läänemere kõige pisematel asukatel, miks nad meile eluliselt olulised on ja kuidas plastireostus ka mikromaailmani jõuab.

Näitus jääb külastajatele avatuks 17. juuni – 23. august 2020.
T-R kell 10-18
L kell 11-15

Näituse avaüritus tasuta, hilisem näituse külastamine maja piletiga 2€/3€.

Loodusõhtut toetab Tartu linn.

lennart lennuk