Laste ja noorte kalastuslaagrid 2021. suvel

Tartu loodusmaja kutsub noori kalastuslaagritesse!

Tartu loodusmaja ootab taas kalastussõpru keskkonnasäästliku harrastuskalapüügi laagritesse. Laagrites püütakse kogenud kalameeste ja -naiste juhendamisel kala nii kaldalt kui paadist, toimuvad ööpüük ja varahommikune kalastusretk. Lisaks seaduskuulekale ja keskkonnasõbralikule kalapüügile saavad osalejad teadmisi külastatavatest veekogudest ja kaitsealadest, kalade bioloogiast, kalaliikide määramisest, püügivahendite kasutamisest ja hooldamisest, kalatoitude valmistamisest (sh. puhastamine, fileerimine jne), veeohutusest. Meie kalastuslaagreid tunnustati 2017. aastal Keskkonnakäpa auhinnaga õnneliku õppe ja Rahva lemmiku kategooriates!

Laagrid toimuvad:

  • KOHAD ON TÄITUNUD! 13.07-15.07 Alam-Pedja looduskaitsealal, Emajõe ääres, ööbimine Palupõhja looduskoolis (2.-9. klassi õpilastele), transport Tartust, osalustasu: 80€
  • KOHAD ON TÄITUNUD! 11.08-13.08 Keeri järve ääres, ööbimine Ilbu Jahimajas (5.-12. klassi õpilastele), transport Tartust, osalustasu: 80€
  • 2 pere kohta veel vaba! 11.09-12.09 Alam-Pedja looduskaitsealal, Emajõe ääres, ööbimine Palupõhja looduskoolis (perelaager: 6-12 aastane laps + lapsevanem), osalustasu: 60€/pere. NB! Laagris osalemiseks peavad üle 18-aastased osalejad omama COVID tervisetõendit.

Püügiviisidest praktiseerime õngitsemist, spinningupüüki ja püüki põhjaõngega. Kel on isiklik varustus, võiksid kaasa võtta lihtkäsiõnge või käsiõnge ja spinningu ning neile juurde kuuluvad tarvikud. Kel isiklik varustus puudub, saab selle laenata juhendajatelt.

Laagrisse on vajalik kaasa võtta ilmastikukindlad riided-jalanõud, pesemisvahendid, ööbimiseks vajalik magamiskott ja padjapüür.

 

Kindlasti on vajalik eelnev REGISTREERIMINE SIIN

 

Laagri osalustasu palume maksta pangaülekandega:

SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Swedbank EE682200221019698363
Selgitus: lapse nimi, Palupõhja kalastuslaager/Keeri kalastuslaager/Palupõhja perede kalastuslaager

Vähem kui 7 päeva enne laagri toimumist koha tühistamisel, osalustasu ei tagastata.

 

Keskkonnasäästlike harrastuskalapüügi laagrite toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Lisainfo:

Maris Mägi

maris.magi@tartuloodusmaja.ee

5152884