Koolivaheaja kalastuspäev 1.-9.kl õpilastele 26.10.2021

Kutsume koolivaheajal, 26. oktoobril kalastushuvilisi Tartusse Emajõe äärde tonkatama ja fiiderdama. Kalastuspäevale ootame 1.-9. klasside õpilasi, 1.-3. klasside õpilased tulevad koos vanemaga. Kogunemine toimub kell 11.00 Supilinna platsil kalastusinfo tahvli juures, päeva lõpetame orienteeruvalt kell 16.00. Selga soojad riided ja veekindlad jalanõud, veedame terve päeva õues!

Päeva jooksul praktiseerime püüki põhjalt ehk tonkatamist ja fiiderdamist. Need on püügiviisid, mis paeluvad paljusid kalastajaid: kalad püütakse konksu otsa meelitada siis, kui nad tulevad põhjale toituma. Tonkapüügil on hoiab konksu põhja peal paigal tavaline raske tina, feederpüügi puhul aga raskusega söödakorv, millega heidetakse peibutussööt täpselt söödastatud konksu juurde. Neid püügiviise kasutades on saagiks võimalik saada pea kõiki meie vetes elutsevaid kalu. Emajõele meelitab tonkatajaid muidugi latikas, mida leidub selles veekogus rohkesti. Siinkohal on hea tuletada meelde, et latikale on Emajõel kehtestatud alammõõt, mis on 35 cm ning 16aastastel ja vanematel püüdjatel tuleb tasuda harrastuspüügiõiguse eest.

Osalejatele pakume ka kehakinnitust ja kalapüügivarustust (kaasa võib võtta ka oma kalastustarbed). Kalastuspäeval juhendavad kogenud kalastajad Lea Saar ja Peep Männil.

Osalustasu on 12€/õpilane, koos vanemaga 16€.

Palume kindlasti eelnevalt registreeruda: maris.magi@tartuloodusmaja.ee

Osaluse eest tasumine
SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Swedbank IBAN EE682200221019698363
Selgitus: lapse nimi, oktoobri kalastuspäev

 

Lisainfo:

Maris Mägi

koolitusspetsialist

tel. +372 515 2884

maris.magi@tartuloodusmaja.ee

 

Tartu loodusmaja keskkonnasõbraliku harrastuskalapüügi õppepäevi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.