/toimub veebis/ Keskkonnakino+ “Globaalne plastireostuse kriis” 25.11.2020

/KINO+ õhtu jääb ära! Füüsilisel kujul me ei kogune, kuid jagame teile filmi linki ning kõik huvilised saavad seda kodus endale sobival ajal vaadata/

Seoses koroonaviiruse levikuga ning kiiresti muutuva olukorraga otsustasime järgmised KINO+ õhtud ära jätta ning kolida nendega veebi. KINO+ Facebooki sündmuse all jagatakse erinevaid viiteid, mille kaudu on kõigil huvilistel endale sobival ajal vaadata videoklippe ning mõtiskleda jäätmetekke vähendamise teemal. Jagame teile ka täna kavas olnud plastikufilmi linki.

Liitu Facebooki sündmusega: https://www.facebook.com/events/649202879107570

***
Novembrikuu KINO+ pühendame üleeuroopalisele jäätmetekke vähendamise nädalale (21.-29.11). Selle raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama. Nädala eesmärk on teadlikkuse suurendamine jäätmetekke vähendamise osas.

***
“The Plastic Problem” (USA, 2019) paneb meid mõtisklema selle üle, et 2050. aastaks on meie ookeanides rohkem plastmassi kui kalu. Juhitakse tähelepanu plastiku ületarbimisega seotud probleemidele ja plastikule kui vastuolulisele materjalile. Plastik on küll vastupidav, odav, mitmekülgne ja kerge materjal, olles üldkasutatavaks paljudel aladel, et samal ajal on plasti taaskasutus raskendatud ja kallis, põhjustades plastjäätmete kuhjumist ja lagunemist mikroosakesteks otse meie looduses. Film on inglise keeles, ilma eestikeelsete subtiitriteta.

***


Dokumentaalfilmi “Plastiku probleem” on võimalik vaadata PBS NewsHour Youtube kanali kaudu.
Otselink: https://www.youtube.com/watch?v=1RDc2opwg0I&ab_channel=PBSNewsHour

***

Hilisem arutelu, tagasiside ja küsimused on Facebooki sündmuse kommentaarides ka väga teretulnud!

🎥😉🍿