Keraamikanäitus “Loodusest inspireeritud” Tartu loodusmajas 10.05-9.09.2019

Reedel, 10. mail 2019 kell 18 avatakse Tartu Loodusmajas rühmituse OKK ehk Olustvere Keraamikute Klubi esimene ühisnäitus “Loodusest inspireeritud”, kus võib näha klubi 13 liikme keraamikat, mis on tiivustatud looduse ilust ja võlust.

Rühmitus koosneb 2018. aasta lõpus Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis keraamika eriala lõpetanutest. Väljas on Helen Ilvese, Maarja Jalasto, Urve Konksi, Kristel Kärdi, Krista Nageli, Merke Langi, Piret Lemsalu, Mari-Lill Pihtje, Anneli Raigi, Karin Tamme, Stella Tillo, Kaja Vaarendi ja Marit Õunapuu tööd. Tee keraamika juurde on rühmituse liikmetel olnud erinev ning teekondki erineva pikkusega, aga armastus selle elava materjali vastu, mis nii suurt väljendusrikkust pakub, on ühine ja ühendav.

Savi on ürgne ning inspireeriv materjal – lõpptulemus võib olenevalt tehnikast olla nii krobeline kui sile, rohmakas ja maalähedane või vastuoksa peen ning romantiline. Tööde ühiseks jooneks on loodus kõigis ta erinevates tahkudes. Inspireerivat on ju palju – taimed ja elusolendid, valgus ja varjud, värvid ja tekstuurid. Aga mõtted võib liikuma panna ka seinale langev päikselaik või pilve varjust paistev kuu …

Näitusel saab näha vaase, kausse, taldrikuid, vaagnaid, kannusid, keraamilisi kujukesi, lampe, suurvorme ning installatsioone – ehk sama mitmekesine kui loodus on ka eksponaatide hulk. Tartu loodusmaja talveaias asuvad nad dialoogi ka ümbritseva loodusega mõlemal pool talveaia klaasi.

Näitus on avatud  9. septembrini esmaspäevast reedeni  kella 9-18, suvekuudel teisipäevast reedeni 10-18 ning laupäeval 11-16.