Kalastuspäev: särjepüük Jõepera kanalil 13.04.2019

Hea kalastussõber!

 

Tartu loodusmaja kutsub 1.-9. klasside õpilasi 13. aprillil Jõepera kanalile särge püüdma. 1.-3. klasside lapsi ootame koos vanema(te)ga.

 

Päeva alustame kell 10.00 Vanemuse alumisesest parklast, Tartus oleme tagasi  orienteeruvalt kell 17.00. Päevakavas on kalapüügiks vajaliku info jagamine, püügivahendite tutvustus, rohkelt praktilist kalapüüki ja soe lõuna.

 

Särg on rohkearvuliselt levinud kõigis Eesti veekogudes. Talle ei ole kehtestatud alammõõtu ega keeluaega. Särg elutseb veekogu rikka taimestikuga kaldaäärses osas, on päevase eluviisiga kõigesööja, toitudes taimestiku osadest kuni kalamaimudeni. Kalastajad meelitavad särge peamiselt kärbse- ja sääsevastsete ning vihmaussiga. Särge püütakse õngega. Püügivahendiks sobib hästi lihtkäsiõng või käsiõng. Lihtkäsiõngega püügil ei pea 16. aastased ja vanemad kalamehed soetama ka harrastuspüügiõigust vaid võivad kalastada igaüheõiguse alusel. Lisalugemist leiab siit: http://www.kalastusinfo.ee/sisu/harrastuspyyk/harrastuspyygi-korraldus.php

 

Kui teil ei ole isiklikku õnge, saab ta selle laenata  juhendajate käest. Sellest soovist võiks anda teada registreerumisel. Kui aga lapsel on juba püsivam huvi tegeleda kalapüügiga, võiks talle osta isikliku õnge. Soovituslik õnge pikkus on 4 meetrit, siis jõuab seda ka käes hoida ja ulatub püüdma kaldast veidi kaugemale. Õngele peab rakendama tamiili (kuni 1,5 korda õngeridva pikkus), millel on ujuk, raskus ja konks. Kuna särg on väiksem kala, peaks ka konks olema väike. Niisuguse õngekomplekti saab kalastuspoest ca 10 euroga.

 

Kalastuskoht asub Lämmijärve suunduval Jõepera kanalil ääres Mehikoorma Meerapalu vahelisel alal. Oma autoga tulijad leiavad juhised siit: https://goo.gl/maps/NtmA74cSZSk

Kui on, siis võiks kaasa võtta ka istumisaluse või pingikese.

Juhendajad on Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi liikmed Lea Saar ja Peep Männil.

 

Osalustasu on  3€.

Vajalik on eelnev registreerimine aadressil: maris.metsaelu@gmail.com

Kalastuspäevi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Lisainfo ja kontakt

 Maris Mägi

+372 515 2884

maris.metsaelu@gmail.com