Kalastuspäev 1.-9. klassi õpilastele 14. oktoober Käreveres

Hea kalastushuviline!

Kutsume Sind pühapäeval, 14. oktoobril Emajõe äärde Käreverre tonkatama ja fiiderdama. Kalastuspäevale ootame 1.-9. klasside õpilasi, 1.-3. klasside õpilased tulevad koos vanemaga.

Väljasõit toimub kell 10.00 Vanemuise alumisest parklast, tagasi Tartus oleme kell 16.00 (tulla võib ka oma transpordiga). Selga soojad riided ja veekindlad jalanõud, veedame terve päeva õues!

Osalejatele pakume ka sooja lõunat ja soovi korral varustust. Kalastuspäeval juhendavad kogenud kalastajad Lõuna-Eesti Kalastajate Klubist: Lea Saar ja Peep Männil.

Päeva jooksul praktiseerime püüki põhjalt ehk tonkatamist ja fiiderdamist. Need on püügiviisid, mis paeluvad paljusid kalastajaid: kalad püütakse konksu otsa meelitada siis, kui nad tulevad põhjale toituma. Tonkapüügil on hoiab konksu põhja peal paigal tavaline raske tina, feederpüügi puhul aga raskusega söödakorv, millega heidetakse peibutussööt täpselt söödastatud konksu juurde.

Neid püügiviise kasutades on saagiks võimalik saada pea kõiki meie vetes elutsevaid kalu. Emajõele meelitab tonkatajaid muidugi latikas, mida leidub selles veekogus rohkesti. Siinkohal on hea tuletada meelde, et latikale on Emajõel kehtestatud alammõõt, mis on 30/35 cm (sabata/sabaga) ja et 16-aastastel ja vanematel püüdjatel tuleb tasuda harrastuspüügiõiguse eest.

Osalustasu on 3€

Kindlasti on vajalik eelnev registreerumine: maris.metsaelu@gmail.com või 5152884

Tartu loodusmaja keskkonnasõbraliku harrastuskalapüügi välipraktikume toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:

 Maris Mägi

+372 515 2884

maris.metsaelu@gmail.com