Kalastusõhtu Emajõe ääres 1.-9.klasside õpilastele 15.08.2022

Hea kalastussõber!

Tartu loodusmaja kutsub 1.-9. klasside õpilasi 15. augustil Tartusse Emajõe äärde püüdma põhjaõngega kala.

Püügipäeva alustame kell 17.00 Supilinna platsi juures asuva Kalastusinfo.ee infotahvli juures, kus kordame üle kalapüügiks vajaliku info, vaatame üle püügivahendid ja jaguneme püügikohtadesse. Kalapüük lõppeb hiljemalt kell 21. Juhendajateks on Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi kogenud kalamehed Peep Männil ja Lea Saar.

• 1.-3. klassi lapsed osalevad koos lapsevanemaga.
• Osalustasu on 12€/laps, teda saatva täiskasvanu osalus 6€
• Riietuda ilmastikule vastavalt

Põhjaõngega püügil peavad kõik 16-aastased ja vanemad (v.a. isikud, kel on soodustus) kalamehed tasuma harrastuspüügiõiguse eest. Lisalugemist, kuidas teha luba, leiab siit: https://kalastusinfo.ee/kalastamine/kalastusluba/

Kui lapsel ei ole isiklikku püügivahendit, saab ta selle laenata juhendajate käest. Kuna õngesid on limiteeritud koguses, palume sellest soovist teada anda registreerumisel.

Kui aga lapsel on juba püsivam huvi tegeleda kalapüügiga, võiks tal olla isiklik püügivarustus. Põhjapüügiks on tarvis ritva, tamiiliga varustatud rulli ja rakenduse jaoks väiksemaid tarvikuid: söödakord, konksuga lipsud jms. Võimalik on kohandada ka haugipüügiks mõeldud spinningut, aga müüakse ka spetsiaalselt põhjapüügiks mõeldud varustust. Küsige infot kalastuspoodidest.

Kalamehel peaksid olema seljas ilmale vastavad riided ja jalanõud.

 

Registreerimine kuni 12.08: https://forms.gle/85kCdWBD9AxRJjiQ8

 

Kalastusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus

Lisainfo:

Maris Mägi
Tartu loodusmaja koolitusjuht
maris.magi@tartuloodusmaja.ee
515 2884