Heateopuu kingikampaaniaga täidetakse Tartu loodusmaja loomatoa elanike soovid

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
07.12.2020

Heateopuu kingikampaaniaga täidetakse Tartu loodusmaja loomatoa elanike soovid

********

Tartu loodusmajas alustatakse heateopuu kingikampaaniaga “Iga tegu jätab jälje”. Kampaania raames kokku kogutud tulu annetatakse loodusmaja loomatoas elavate loomade toidu- ja ravikulude katteks. Kingitusi on võimalik valida kohapeal või interaktiivselt kodulehe kaudu. Heateo kingikampaania kestab jaanuarikuu lõpuni.  

Loodusmaja fuajeesse seatakse pühade perioodiks üles heateopuu, mida kaunistavad kingisoovi ja annetussummaga käsitööehted. Kingisummad on vahemikus üks kuni kakskümmend eurot ning iga heategija saab noppida puult kõige südamelähedasema ehte, tasudes selle eest infolauda ning tehes seeläbi valitud loomale ehtel kujutatud jõulukingituse. Annetajate tehtud kingitused jõuavad loomadeni terve järgneva aasta jooksul. Näiteks saab heateokampaanias osaleja aidata katta tuvide toidulauda, tasuda roti ravikulusid või hankida tšintšiljadele vannitarbeid! Kõik kingikampaanias osalejad saavad võimaluse külastada loodusmaja talveaeda ning eelneval kokkuleppel ka loomatuba.

Tartu loodusmaja kõige erilisemas toas elab üle 20 liigi karvaseid, sulelisi ja vesiseid elanikke, kellest paljud on jõudnud majja oma eelmistest kodudest. Vöötorav, küülikud, raagritsikad, tuhatjalad, deegud, lembelinnud, Mehhiko tömpsuu, kääbushamster jt on nii laste kui täiskasvanute suured lemmikud. Loomatoa elanikel on oluline roll laste huvihariduses, tänu neile saavad loodusmaja huviringide lapsed loomade käitumist ja vajadusi lähemalt tundma õppida ning nende eest hoolitsemist harjutada. Mõnele lapsele võib see olla esimene või ka ainuke lähedane kontakt lemmikloomaga. Jõulud on aeg, mil Tartu loodusmaja töötajad soovivad enda lemmikutele midagi vastu kinkida selle rõõmu eest, mida loomad meie lastesse igapäevaselt süstivad.

Loodusmajas on igal aastal detsembris toimunud traditsiooniline heategevuslik jõululaat, kus erinevate omavalmistatud käsitööesemete, hoidiste, jõulukaartide ning muude meisterduste müügist saadud tulu annetatakse loodusmaja lemmikloomade heaoluks.

Sellel aastal jõululaata traditsioonilisel kujul ei toimu, kuid loodusmaja sündmuste koordinaatori Eelika Laane-Hannus sõnul sooviti loomatoa elanikele annetuste kogumine ikkagi korralda, kuna see on loodusmaja õpilastele jõuluajal alati oluline tegevus olnud. Igal aastal on jõululaata külastanud suur hulk inimesi, kuid seekord ootame leibkondi ja peresid enda juurde külla rahulikult omas tempos, terve pühadeaja vältel.

Kingikampaania “Iga tegu jätab jälje” kestab kuni 2021.a jaanuari lõpuni.  Oma annetuse saab teha ka pangaülekandega ning kingisoovidega tutvumiseks ei pea ilmtingimata loodusmajja kohale tulema. Huvilised leiavad interaktiivse heateopuu Tartu loodusmaja kodulehelt (www.tartuloodusmaja.ee/heateopuu).

 

Lisainfo: 

Eelika Laane-Hannus
Tartu loodusmaja sündmuste koordinaator/ Huvikooli juhendaja
55622798
eelikalaane@gmail.com

 


Interaktiivne heateopuu

Uuri lähemalt loomatoa elanike kingisoove kodust ka kodust lahkumata.