Fotonäitus Vereta Jaht 2019 27.01 – 29.02.2020

Loodusfotovõistlus Vereta Jaht on igal aastal ühel kindlal nädalavahetusel toimuv fotojaht, mille eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

22. loodusfotovõistlus Vereta Jaht toimus 17.– 19. mail 2019 Viljandimaal ja temaatiliseks jahiloomaks oli traditsiooniliselt aasta loom – seekord siis kobras. Aastate jooksul on loodusfotovõistlusel jahitud kõike ja kõikjal, vee all ja vee peal. Saakloomaks on olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk ja kährik.

Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul oli Vereta Jahi saak muljetavaldav. „Esindatud on nii imetajad, linnud, kalad, kahepaiksed kui ka putukad – ning erinevalt mõnest aastast, kui jahiloom end üldse ei näita või vähemalt ühelgi pildil ei figureeri, poseerib kobras seekord mitmel ülesvõttel.”

Võidutööks kuulutati Ingmar Muusikuse foto oranže hambaid välgutavast koprast.

Vereta jahil osales pea 40 fotograafi, kelle hulgas on nii iga-aastaseid osalejaid kui ka mõned uued tegijad.  Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valis iga osaleja välja kuni kümme parimat võtet. Nende seast selekteeris žürii omakorda välja umbes 60 huvitavamat fotot, mis jõudsid näitusele.  Galerii fotodest on siin.

Loodusfotovõistlust „Vereta Jaht“ korraldavad RMK ja Overall Eesti AS.

Näitus parimate fotodega on avatud Tartu loodusmajas 27.01 – 29.02.2020 E-R 9-18. Näituse külastamispäev on L 1. veebruaril kell 11-15, lisaaegu külastamiseks küsi telefonil +372 736 6120.

Liitu näitusega ka Facebookis