Fotonäitus ja loodusõhtu “Päevaliblikad Kagu-Eestis” 03.09-12.10.23

Sügisel ootab loodusfotograafia fänne Tartu loodusmaja saalis kaunis näitus “Päevaliblikad Kagu-Eestis”.

12. oktoobril kell 18 toimub loodusõhtu Ain Piiriga, kes räägib päevaliblikatest ja nende pildistamisest ning tutvustab näitust.

Loodusõhtu Facebooki sündmus

Autor Ain Piir on loodushuviline ja fotograaf Põlvamaalt, kes on terve elu uurinud Kagu-Eesti loodust, olles peamiselt keskendunud putukate ja taimede pildistamisele. Tal on aastatega kogunenud palju huvitavaid fotosid päevaliblikatest, mida ta soovis vaatajatega jagada, et näidata, kui mitmekesine ja kirev on Eesti päevaliblikate maailm. Näituse pildid on jäädvustatud aastatel 2015-2022 Põlva- ja Võrumaal.

Ise ütleb Ain liblikafotograafia kohta järgmist: “Liblikajaht nõuab kannatlikkust ja rahu. Kiired liigutused hirmutavad liblika lendu. Seetõttu on päevaliblikate pildistamiseks parim aeg hommiku- või õhtutundidel. Pildistamise teeb kergemaks ka hea taimede tundmine, sest liblikavalmikud toituvad õitsevate taimede nektarist.  Liblikaid võib kohata erinevates elupaikades. Kõige suurem on päevaliblikate liigirikkus aasadel, niitudel, jõeluhtadel, rabades, metsateede äärtes, raiesmikel ja koduaedades.”

Tartu loodusmajas 3. september-12. oktoober 2023
E-R kell 10-18

Soovitame küsida sobivaid aegu näituse vaatamiseks infotelefonil 736 6120, kuna saalis võib olla üritus.

Näituse külastus ja loodusõhtu majapiletiga 2€/3€.

ain piir