Anne Vasara vitraažinäitus “Liblikad ja kalad” 03.05-30.09.2021

Sel suvel saab Tartu loodusmaja fuajees vaatega talveaeda vaadata vitraaži- ja maalikunstniku Anne Vasara näitust “Liblikad ja kalad”.

Autori mõtted enda loomingust on järgmised: „Aastal 1998. esinesin ma elu esimese personaalnäitusega Mikkeli Galeriis. Kevadise näituse läbiv motiiv olid liblikad, loodud enamasti unenägudest ja muinasjuttudest pärinevaid tiivulisi jäädvustades. Siin, suurepärases rohelises, puust ja klaasist loodusmajas pole minu arust patt 23 aasta tagust esimest etteastet uues kuues korrata. Kalade teema on minu loomingus ikka ja jälle kordunud ja seetõttu ei saa nad ka siit puududa.

Vitraažitöö saladustesse pühendasid mind aastal 1997. a. Tuuli Puhvel ja Matti Laanes ning nende loodud ateljees töötasin sealtpeale veel 15 aastat. Viimase 10 aasta jooksul olen selle töö peal üksinda ning tänaseks päevaks olen rajanud vitraaži- ja maaliateljee enda koju looduskaunisse paika Peipsi järve lähistel.“

Anne Vasar (s. 1966) on Tartu vitraaži- ja maalikunstnik. Ta on lõpetanud TÜ kunstide osakonna maalierialal ja esinenud 20 aasta jooksul rea isikunäitustega, kus tutvustanud nii oma maali- kui vitraažiloomingut.

Kunstniku töid leiad veel kodulehelt: http://anne-vasar.eu/

Liitu näitusega Facebooki sündmusena

******

Vitraažinäitus „Liblikad ja kalad“

Tartu loodusmajas Lille 10

3. mai –30. september 2021

Avatud loodusmaja lahtiolekuaegadel

Tasuta

anne vasara vitraažid