Anne Vasara maalinäitus “Kaduviku võlu” Tartu loodusmajas 11.01. – 05.03.2021

Tartu loodusmaja saalis on kõikidele huvilistele vaatamiseks Anne Vasara maalinäitus „Kaduviku võlu“. Näitusel on üleval 8 segatehnika ja õlimaali tööd, mis on inspireeritud Põltsamaa lossi turvalistest müüridest. Näitus on üleval 11.01.–05.03.2021 (pikendatud!) ning seda on võimalik külastada loodusmaja külastuskeskuse lahtiolekuaegadel E-R kl 10-18. Sissepääs majapiletiga.

Anne Vasar (s. 1966) on Tartu vitraaži- ja maalikunstnik. Ta on lõpetanud TÜ kunstide osakonna maalierialal ja esinenud  20 aasta jooksul rea isikunäitustega, kus tutvustanud nii oma maali- kui vitraažiloomingut.  Siinsel näitusel on 8 segatehnika ja õlimaali tööd.

AV: „Suurema maalinäituse idee hakkas küpsema üle aasta tagasi, kui mu töised päevad  ja unetud ööd möödusid Põltsamaa lossi varemete kõrval asuvas kunstikoolis. Nägin ümbritsevaid turvalisi müüre igal kellaajal, aastaajal ja iga ilmaga.  Tundsin end  turvaliselt ja inspireeritult paksude müüride vahel lonkides, turnides ja pildistades. Peatselt valmisid ka esimesed maalid, mõned neist mängleva kergusega ja kiiresti. Toona ei adunud ma korduvalt müüre maalides, et see on justkui sissejuhatus pikemale eraldatusele ja meid ees ootavale epideemiale, aga tagantjärele paistab see just nii. Karantiini ajal jätkasin kodus märksa avaramate, valgemate  ja õhulisemate vaadetega.“

http://anne-vasar.eu/