Rohelise Tee Õhtud

Rohelise Tee Õhtute näol on tegemist keskkonnateemaliste aruteluõhtute sarjaga. Keskmes on teemad, mida tutvustavad vastava ala eksperdid viisil, mis näitab osavõtjatele keskkonnateemade läbipõimitust nende igapäevaelus tehtavate valikute ning otsustega.

Sündmuse formaat tuleb 1989. aastal ühes Põhja-Londoni pubis alguse saanud juhuslikust keskkonnateadliku sõpruskonna kohtumisest, mida 1990. aastal hakatigi kutsuma nimega Green Drinks.

Kohtumised järgivad ideed, et need on avatud kõigile, kellele läheb korda keskkond ja kes on valmis avaldama oma arvamust roheteemadel. Kogunemised toimuvad kokkuleppeliselt kord kuus. Iseorganiseerunud kodanikualgatuse korras on see formaat haaranud tänaseks hetkeks võrgustikku 636 linna üle maailma.

Eestis alustati sedalaadi kogunemistega 2011. aasta aprillis Rohelise Tee Õhtu nime all. Kohtumistel on arutletud selliste teemade üle nagu Rail Balticu ehitamine, Tartu kesklinna üldplaneeringu keskkonnamõjud, ökotsiid Euroopas, Eesti Keskkonnaühenduste Koja tegemised, keskkonnaajakirjandus, Tartu Maheaia tegemised jpm põnevat.

Täpsemat infot ürituste kohta leiab Rohelise Tee Õhtu Facebooki lehelt.

 

Tartu linnTartu loodusmaja

 

 

 

 

Rohelise Tee Õhtuid korraldab Eesti Roheline Liikumine koostöös Tartu loodusmajaga. Teeõhtuid toetavad Tartu linn ja Põhjala Teetalu.