Tartu linna laste jalgrattakool

Juunis alustame taas jalgrattakooliga. Palume ka neil, kelle laps oli varasemalt juba kirjas uuesti registreerida (uued ajad!). Kursuste läbiviimisel järgime kõiki Terviseameti kehtestatud ennetusmeetmeid. 

*****************

Hea lapsevanem!

Tartu linna jalgrattakooli on oodatud 10-15 aastased õpilased, kes soovivad taotleda jalgratturi juhiluba.
(NB! laps peab olema vähemalt 9.5 aastane, et kursustest osa võtta)

****
REGISTREERIMINE GRUPPIDESSE:

 • 1.grupp alustab 8.06 ja viimane kohtumine on 29.06. Tunnid toimuvad esmaspäeviti ja kolmapäeviti kl 15.30-17.00. NB! GRUPP ON TÄITUNUD
 • 2.grupp alustab 9.06 ja viimane kohtumine on 30.06. Tunnid toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti kl 15.30-17.00. NB! GRUPP ON TÄITUNUD
 • 3. grupp alustab 15.06 ja viimane kohtumine on 6.07. Tunnid toimuvad esmaspäeviti ja kolmapäeviti kl 12.00-13.30. NB! Vabanes 2 kohta! Registreeri siin
 • LISAGRUPP! 4. grupp alustab 16.06 ja viimane kohtumine on 7.07. Tunnid toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti kell 12.00- 13.30. Registreeri siin

23. ja 24. juuni teooriatunde ei toimu!

********
Viimasel kohtumisel toimub teooriatund, millele järgneb teooriaeksam. Sõidupäevad paneme ilmaoludest sõltuvat paika jooksvalt (peale teooriat).

********

Koolitajateks on kogenud õpetajad Toivo Õnneleid, Jana Õnneleid ja Karlis Õnneleid.

Rattakursuse raames leiavad aset nii teooriatunnid kui ka sõiduõpe. Teooriatunnid toimuvad Tartu loodusmajas aadressil Lille 10. Kursuse teooriaosa lõpeb eksamiga. Rattakursuse praktikaosa läbitakse kursuse lõpus ühe päeva jooksul Tähtvere mänguväljaku juures õppeplatsil. Samal päeval sooritatakse ka praktikaeksam. Sõidupäeval on võimalik ka lapsevanematel osaleda rattakoolitusel, kus lapsevanemad saavad näpunäiteid ja juhiseid, kuidas lapsele liikluses toeks ja eeskujuks olla.

*********
Kogu kursuse hind lapse kohta on 20 eurot.

Kursuse eest tasumine:

Makse saaja: Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Konto: SwedBank EE502200221019407978
Makse selgitus: jalgrattakool + lapse nimi

Kõik Jalgrattakooli edukad läbijad saavad endale jalgratta juhtimisõiguse. Juhtimisõigus kajastub liiklusregistri juhilubade ja muude juhtimisõigust tõendavate dokumentide andmebaasis, eraldi paberkandjal luba ei ole vajalik.

 

**********

KKK:

 • Õpinguid jalgrattakoolis saab alustada 9.5 aastaselt. Eksamid saab sooritada kuus kuud enne 10 aastaseks saamist.
  Juhtimisõigus hakkab kehtima 10 aastaseks saamisel (päev pärast sünnipäeva).
 • Jalgrattakooli võib laps tulla jalgrattaga, sõites mööda kõnniteed või jalgrattateed.
 • Jalgratast ei pea enne kaasa võtma, kui sõiduõppepäeval. Sõiduõppepäev teatatakse lapsevanemale, kas kursuse alguses või kursuse jooksul (sõltub ilmaoludest).
 • Sõiduõppepäeval on lapsel enda ratas kaasas. Jalgratas peab olema tehniliselt korras (ees valge helkur, taga punane helkur, ratta kodarates valge või kollane helkur, korras pidurid ja signaalkell).
 • Sõiduõppepäeval peab laps olema riides vastavalt ilmaoludele. Pigem rohkem, kui vähem riideid. Kaasas peab olema ka meelepärane jook.
 • Kui laps jääb puuduma, teavitab lapsevanem õpetajat.
 • Teooriaeksami tulemustest saab infot õpetaja käest (tulemus, testis tehtud vead +lahendus, kuidas laps saab eksamit uuesti teha).