Looduskosmeetika

Õpitoas valmistab iga osaleja omale meelepärase lõhna ja koostisosadega käte- ja kehakreemi, kehakoorija ning huulepalsami. Lisaks jagatakse nõuandeid, retsepte ja näpunäiteid ka muude kehahooldustoodete valmistamiseks.

Õpitoa eesmärgiks on näidata, et tegelikult ei ole tervislike ja toitvate kehahooldustoodete valmistamiseks vaja keerulisi instrumente ega kahtlaseid koostisosi. Töötuba on üles ehitatud põhimõttel, et kasutatakse vahendeid ja koostisosi, mis enamasti on juba kodus olemas või mida soovi korral on võimalik hõlpsasti hankida.

Kasutatavad koostisosad on erinevad rafineerimata õlid ja vahad, nt eestimaine kanepiõli ja mesilasvaha, aga ka eksootilisemad rasvad nagu sheavõi ja kookosõli. Koostisosadena kasutame enamjaolt mahetoodangut, v.a mõned mittekohustuslikud komponendid (nt eeterlikud õlid ja glütseriin). Nii on osalejal soovi korral võimalik töötoas valmistada mahekosmeetikat, kui ei lisata eeterlikku õli.

Õpitoas räägime kosmeetikatoodete mõjust meie nahale, tervisele ning keskkonnale, puudutades ka jäätmete teemat. Ise kosmeetikatooteid valmistades on võimalik jäätmete hulka vähendada, kuna paljusid koostisosi on võimalik osta kas lahtiselt või suuremas pakendis, millest jagub pikemaks ajaks. Samuti pole vaja raisata tarbetult pakendeid kosmeetikumide hoiustamiseks, sest klaasist kreemipurki ja topse saab korduvalt pesta ning aina uuesti kasutusse võtta.

Õpitoas jagatakse nõuandeid, kust parimaid looduskosmeetika koostisosi hankida ning millele tuleks neid valides tähelepanu pöörata. Kõik töötoas osalejad saavad kaasa väikese retseptilehe, mille abil proovitud tooteid ka edaspidi hõlpsasti valmistada.

 

Osalejate arv: kuni 12 inimest

Kestus: 1,5 tundi

Hind: 330€

Põhijuhendaja Kati on looduskosmeetikat valmistanud iseendale ning kingiks tuttavatele-sõpradele juba umbes 15 aastat. Aastate jooksul on ta katsetanud paljusid retsepte, teinud kreeme, seepe, šampoone ning töötanud välja oma lemmikretseptid, mida jagab lahkesti ka töötoas osalejatega. Kati lähtub põhimõttest, et kui miski sünnib süüa, võib seda ka kehale määrida ning palju mugavam ja kiirem on kodus köögis omale vajalik kreem valmistada kui minna poodi, et sealse tohutu valiku seast keskkonna-, naha- ja rahakotisõbralikke valikuid teha. Olles avastanud, kui lihtne ja mõnus on tegelikult ise kreeme valmistada, ei ole ta pidanud nende aastate jooksul ühtegi kreemi poest ostma.

***

Töötuba toimub ettetellimisel.

Õpitoa korraldamisel oleme paindlikud ning vastutulelikud.
Kui Sul on erisoove, siis kindlasti võta meiega ühendust ning leiame koos sobiva lahenduse: syndmused@tartuloodusmaja.ee