Mobiilne infopunkt Tartu Hansapäevadel 20.07.2019

Mobiilne infopunkt Tartu Hansapäevadel 20.07.2019

 

Tartu loodusmaja on sel suvel osalenud neljal Tartu linna suurüritusel ning Tartu Hansapäevadest osavõtmine oli sel hooajal viimane sellelaadne üritus. Oma tegevustes ja töötubades on loodusmaja keskendunud sel suvel avatud suurele putukanäitusele, millega tavakülastajal võimalus veel augusti lõpuni Tartu loodusmajas (Lille 10) tutvuda. Lastele oli avatud osavust nõudev putukarada, mille läbimiseks tuli kehastuda putukaks ehk panna pähe putukate nägemisvõimet imiteerivad mänguprillid. Paljudele osalejatele meeldis põnev atraktsioon sedavõrd, et takistusrada läbiti lausa mitu korda.
Ka seekordsel üritusel olid loodusmaja mobiilses infotelgis kaasas raagritsikad ja sisiprussakad, kellega huvilised lähemalt tutvuda said.

Tavapäraselt toimus  jooksvalt ka jäätmesorteerimise mäng, mille käigus uuriti nii noortelt festivalikülalistelt kui ka nende vanematelt, kuidas kodudes prügi sorteerimine korraldatud on. Tekkinud arutelude käigus püüdsime leida ka ideid ja lahendusi prügi vähendamiseks. Lisainformatsiooni Tartus asuvate jäätmejaamade kohta leiad SIIT.

Paberi taaskasutuse töötoas meisterdasime ralliussi ning valminud paberussidega võisid lapsed võistluse korraldada. Vahvad ussid said meisterdatud selle videojuhendi eeskujul.

 

Mobiilse infopunkti tegevuste toetamisel täname  SA Keskkonnainvesteeringute Keskust.

Keskkonnainvesteeringute KeskusTartu loodusmaja