Jalgrattakool lastele – 2019. a kevadkursused alustavad peagi!

Hea lapsevanem!

2019. a Tartu linna jalgrattakooli kevadkursuste ajad otsustatakse peagi ning avatakse rattakooli rühmade registreerimine. Tartu linna jalgrattakooli on oodatud 10-15 aastased õpilased, kes soovivad taotleda jalgratturi juhiluba. Jälgige infot ja uudiseid meie kodulehel – lisainfo peagi.

 

*****************

2018. aasta sügisel ootame taaskord uusi õpilasi Tartu linna jalgrattakooli, mis on mõeldud 10-15 aastastele õpilastele, kes soovivad taotleda jalgratturi juhiluba.

2018. aasta sügisel toimub 2 kursust, mille toimumisajad on järgmised:
***

1. grupp : 17.09-3.10 . Õppepäevad E ja K kell 15.30. Teooriaeksam 3.10.
2. grupp: 25.09-11.10. Õppepäevad T ja N kell 15.30. Teooriaeksam 11.10.

Sõiduõppepäevad:
1. grupp esialgu 13.10 ja 2. grupp 14.10 algusega 11.00 Tähtveres (sõltume ilmataadist).

***

Teooriatunnid toimuvad nädalas kaks korda kl 15.30-17.00 Tartu loodusmajas (Lille 10).

NB! Tulenevalt jalgratturite koolitamise nõuetest on esimesel korral ka lapsevanemate osalemine tunnis kohustuslik!

Rattakursuse raames leiavad aset nii teooriatunnid kui ka sõiduõpe. Teooriatunnid toimuvad Tartu loodusmajas aadressil Lille 10. Kursuse teooriaosa lõpeb eksamiga.

Rattakursuse praktikaosa läbitakse kursuse lõpus ühe päeva jooksul. Sõidupäev toimub Tähtvere mänguväljaku juures õppeplatsil. Samal päeval sooritatakse ka praktikaeksam. 

Lisaks pakume rattakursuse jooksul ka ühissõidupäevi, kuhu on oodatud nii rattakooli lapsevanemad ja õpilased kui ka kõik teised huvilised. Ühissõidud pakuvad õpilastele hea võimaluse harjutada sõitu linnaliikluses juba enne lubade kättesaamist ning kõigile teistele võimaluse lihvida oma liiklemisoskusi. Ühissõitude ajad selguvad kursuse jooksul.  

Kursuse sisu kohta vaata täpsemalt õppeprogrammist!

Kogu kursuse hind lapse kohta on 15 eurot.

Kursuse eest tasumine:

Makse saaja: Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Konto: SwedBank EE502200221019407978
Makse selgitus: jalgrattakool + lapse nimiKõik Jalgrattakooli edukad läbijad saavad endale jalgratta juhiload ja helkurvesti, et jalgrattaga sõites olla nähtavamad! Samuti kingib Tartu Linnavalitsus kõigile kursusel osalejatele uue Tartu jalgrattakaardi.Jalgrattakooli laste kursusi viib läbi Õnneleid Liikluskool. Koolitajateks on Toivo Õnneleid ja Jana Õnneleid, kes on mõlemad pikaajalise kogemusega jalgrattaõppe koolitajad ning töötanud Tartu linna koolides ja autokoolides. Täiskasvanute kursust viib läbi rattaentusiast Ilmar Peeter Part.
KKK:
  • Õpinguid jalgrattakoolis saab alustada 9 aastaselt. Eksamid saab sooritada kuus kuud enne 10 aastaseks saamist. Juhtimisõigus hakkab kehtima 10 aastaseks saamisel (päev pärast sünnipäeva).
  • Jalgrattakooli võib laps tulla jalgrattaga, sõites mööda kõnniteed või jalgrattateed.
  • Jalgratast ei pea enne kaasa võtma, kui sõiduõppepäeval. Sõiduõppepäev teatatakse lapsevanemale, kas kursuse alguses või kursuse jooksul (sõltub ilmaoludest).
  • Sõiduõppepäeval on lapsel enda ratas kaasas. Jalgratas peab olema tehniliselt korras (ees valge helkur, taga punane helkur, ratta kodarates valge või kollane helkur, korras pidurid ja signaalkell).
  • Sõiduõppepäeval peab laps olema riides vastavalt ilmaoludele. Pigem rohkem, kui vähem riideid. Kaasas peab olema ka meelepärane jook.
  • Kui laps jääb puuduma, teavitab lapsevanem nii õpetajat, kui ka loodusmaja infopunkti mitte osalemisest.
  • Teooriaeksami tulemustest saab infot õpetaja käest (tulemus, testis tehtud vead +lahendus, kuidas laps saab eksamit uuesti teha).