7.-9.kl õpilaste keskkonnauuringute võistluspäev Alam-Pedjal 2023

Tartu loodusmaja kutsub 20. oktoobril 7. – 9. klasside õpilasi keskkonnauuringute võistluspäevale Alam-Pedja looduskaitsealale!

Osalema ootame kaheliikmelisi võistkondi (osaleda saab maksimaalselt 20 võistkonda), kes päeva jooksul lahendavad looduses erinevaid keskkonnateemalisi ülesandeid.

Võistlus toimub välitingimustes Tartumaal Selli-Sillaotsa õpperajal ja Palupõhja looduskoolis. Võistluspäev algab ja lõpeb Tartus. Päeva jooksul õpivad noored tundma kohalikku taimestikku, määravad õhukvaliteeti ja vee füüsikalis-keemilisi omadusi, sooritavad lihtsamaid mõõtmisi looduses ja määravad kalu. Samuti koostatakse õpperajal kohatud taimedest väike „Metsa-apteek“ ja leitakse leevendust kergematele tervisemuredele. Looduskooli ümbruses toimub fotojaht koos meeskonnatöö ülesannetega.

Žürii hindab ülesannete lahendamist jooksvalt päeva jooksul.  Kõik osalejad saavad osalemistunnistused, edukamatele ka auhinnad!

Buss õpperajale väljub 10.00 Ahhaa keskuse eest ja jõuab tagasi samasse kohta kell 17.00. Lõunasöök korraldajate poolt, korduvkasutatava joogipudeli palume kaasa võtta. Olulised on ka ilmastikukindel riietus ja jalatsid.

 

REGISTREERI õpilasvõistkond siin (kuni 17.10)

NB! Eelistame registreerimisel meeskondi, kes eelmisel aastal ei osalenud.

 

Õppepäeva toetab Eesti Teadushuvihariduse Liit.

teahu

 

Lisainfo:

Tiina Lilleleht

tiina.lilleleht@tartuloodusmaja.ee

Tel.53341013


Keskkonnauuringute võistluspäevaks ettevalmistamise juhend

  1. Õpilasvõistlus toimub Tartumaal Alam-Pedja looduskaitsealal asuval Selli-Sillaotsa õpperajal ja Palupõhja looduskoolis ning selle ümbruses.
  2. Võistluse ajal võib kasutada enda telefoni ning selles eelnevalt laetud mobiilirakendusi. Võistlejad võiksid mõelda läbi ja uurida, milliseid rakendusi looduses kasutada ja need eelnevalt alla tõmmata. NB! Võistluse ajal pole võimalik telefoni laadida!
  3. Tutvuge Emajõe kalastikuga. Kalade määramiseks on korraldajate poolt abimaterjal.
  4. Ülesannete lahendamiseks on kasutada määrajad: Toomas Kukk “Eesti taimede kukeaabits” ja Heljo Krall, Toomas Kukk jt. “Eesti taimede määraja” ja ravimtaimeraamatuid. (Võistlejad võiksid eelnevalt tutvuda teostega, et leida neist kiirelt infot).
  5. Vee füüsikaliste ja keemiliste omaduste mõõtmisteks on kasutada keemiakomplektid koos tööjuhendiga.
  6. Õhu kvaliteedi määramiseks on korraldajate poolt abimaterjal.