Keskkonnasõbralik sündmus

Seminar “Keskkonnasõbralikud avalikud üritused”

Reedel, 5. oktoobril toimus Tartu loodusmajas seminar “Keskkonnasõbralikud avalikud üritused”, mis tõi kokku paljude erinevate festivalide korraldajad Eestist. Seminari esimeses pooles tutvustas Tartu loodusmaja keskkonnasõbralike ürituste korraldamise juhendit ja arutleti võimaluste üle, kuidas üht sündmust korraldada väiksema keskkonnamõjuga. Oma kogemusi ja tehtut jagasid ettekannetena Viljandi Pärimusmuusika Festival, I Land Sound, Surfilaager ning Tallinna ja Tartu Tänavatoidufestival.

Seminari kokkuvõtte koos viidetega ettekannetele leiad siit:

Seminari kokkuvõte ja ettekanded 
Liitu Facebooki grupiga “Rohelised üritused” 

 

Juhendmaterjal keskkonnasõbralikuma avaliku ürituse korraldamiseks 

Andsime keskkonnasõbralike ürituste projekti raames oma panuse mitmesuguste ürituste korraldamisse ning aitasime pöörata tähelepanu tahkudele, mis muudavad ürituse keskkonnasõbralikumaks. Juhendmaterjalis anname ülevaate keskkonnasõbralike ürituste korraldamise heast tavast ning toome teile neli näidet. Kui teil seisab ees ürituse korraldamine, siis otsige üles näide, mis sarnaneb kõige rohkem teie ettevõtmisega. Tehke kindlaks, millisele valdkonnale soovite keskenduda, te ei pea tegelema kõikide erinevate aspektidega korraga.

 

Keskkonnasõbralike_sünduste_käsiraamat

 

 

Jäätmete sorteerimine avalikel üritustel nüüd lihtsam

Loo enda festivalile, konverentsile, kontorisse, aga miks mitte ka koju läbimõeldud sildistusega jäätmete sorteerimise süsteem. SIIT lehelt saad endale allalaadida ning väljaprintida projekti “Keskkonnasõbralikud avalikud üritused” raames kujundatud sildid. Kui sa päris täpselt ei tea, kuidas alustada jäätmesüsteemi loomisega enda üritusel, siis kasulikku lugemist leiad Seiklushundi keskkonnablogist.

 

Laadi alla eesti-vene keelsed jäätmesildid  

Laadi alla eesti-vene-inglise keelsed jäätmesildid  

Laadi alla jäätmekastide kaante joonised  

 

Laenuta näitus, mille abil saad tõsta osalejate keskkonnateadlikkust

Interaktiivne näitus “Hoiame oma paradiisi” annab erinevate tehnoloogiliste lahenduste abil osalejatele võimaluse mõtiskleda keskkonna ja inimeste vahelise suhte üle. Teekonna läbivaks küsimuseks on kuidas hoida paradiisi, kus elame? Paradiisi külastaja saab heita pilgu erinevatele teemadele: looduse jõud ja ilu, meie argipäevase tegevuse mõju keskkonnale, ühekordsete toodete mõistlikkus või mõttetus, keskkonnasõbralikud eluviisid. Interaktiivsel teekonnal saab liitreaalsuse abil teha tutvust Eesti ja Läti tuntud inimeste igapäevast elu puudutavate valikutega.

  

 

 

 

 

 

 

 

 


Elektrit tootvate jalgrataste laenutus 

Eesti-Läti koostööprojekti “Keskkonnasõbralikud avalikud üritused” toel lasi Tartu loodusmaja koos Eesti Rohelise Liikumisega ehitada kaks elektrit tootvat jalgratast. Jalgratas on mõeldud kasutamiseks eelkõige lastele ja noortele (raami suurus neile sobilikum). Jalgrattad on komplektis nn energiamuundamisstendiga (1,8 x 1,2m), mis edastab toodetud energia seadmetesse – näiteks mobiililaadimisotsikutesse, veekeedukannu, keeduspiraali, kohvimasinasse. Samal ajal saab stendilt näha, kui palju elektrit toodetakse.

Lisaks kahele Tartu loodusmajas olevale jalgrattale lasime täiustada ka kuute Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi (TÜSK) valduses olevat generaatorjalgratast, mis mõned aastad tagasi Negavati projekti raames ehitati.

 

 

 


Soovid korraldada keskkonnasõbralikuma avaliku ürituse?

Võta meiega ühendust ning uuri lähemalt:

  • konsultatsioon
  • koolitused
  • projektijuhtimine

 

Eeva Kirsipuu-Vadi
Tartu loodusmaja
eeva.vadi@gmail.com
+372 5213881

Eliisa Saksing
Eesti Roheline Liikumine
eliisa@roheline.ee
+372 53646060